Nasırı Yok Eden 5 Çözüm Önerisi

Nasır; cildin sürekli olarak sürtünmeye maruz kalması, dolaşım sistemi bozukluğu, nem eksikliği gibi sebeplerle genelde el ve ayaklarda görülen bir cilt sorunudur. Doğru ayakkabı seçimi, yeterli su içmek, iyi bir nemlendiriciye sahip olmak ve gerekli kontrollerden geçmek gibi önlemler nasır oluşumuna engel olabilmektedir. Ancak oluşan nasırı yok etmek mümkün müdür? Şimdi sıralayacağımız yöntemlerle, evet. Siz de nasır probleminden şikâyetçiyseniz bu kolay ve sağlıklı yöntemler ile sorunu kökten çözebilirsiniz. İşte detaylar…

  • Elma Sirkesi 

Doğanın bizlere sunduğu mucizelerden biri olan elma sirkesi ile nasırları yok etmek de mümkündür. Bu yöntem için ihtiyacınız olanlar; bir miktar pamuk, bir miktar elma sirkesi ve tıbbi bant.

Top şeklindeki pamuğu elma sirkesi ile ıslatın. Daha sonra pamuğu nasırdan şikâyet ettiğiniz bölge üzerine koyun ve bant ile yapıştırın. Bir gece boyunca beklettikten sonra pomza taşı ile ovalayın. Böylece gece boyunca yumuşayan ölü cilt, taş yardımı ile iyice dökülüp yenilecektir.

  • Muz Kabuğu

Keyifle tükettiğiniz muzun kabuklarını artık atmak yok! Çünkü muz kabuğu, cilt için mükemmel bir peeling görevini üstleniyor. Muz kabuğunu nasırdan şikâyetçi olduğunuz bölge üzerine koyun ve bir gece bekletin. Ya da nasırlı olan bölgeyi muz kabuğu ile güzelce ovun. Bu yöntemleri nasır yok oluncaya dek tekrar edin. Kolay ve sağlıklı olan bu yöntem sayesinde bu problemden kısa zamanda kurtulun.

  • Soda ve Zeytinyağı

Cilt için her daim çok yararlı olan zeytinyağı bu kez gücünü limon ve kabartma tozu ile birleştirip nasırı yok ediyor! 1 çorba kaşığı kadar limon suyunu ve 2 çorba kaşığı kadar zeytinyağını karıştırın. Daha sonra karışımın içerisine kabartma tozu ekleyin. Bir pamuk yardımıyla nasır olan bölge üzerine karışımı uygulayın. Nasır tamamen yok olana kadar bu yöntemi her gün bir kez uygulayın.

  • Limon Kabuğu

Sırada yine nasırdan kurtulmak için çok basit bir yöntem var. Bu kez sıktığımız limonların kabukların atmıyoruz ve nasır tedavisinde kullanıyoruz. İhtiyacını olanlar 1 limonun kabuğu ve bir bandaj. Limon kabuğunu nasırlı olan bölge üzerine yerleştirin ve bandaj ile sabitleyin. Bir gece boyunca beklettikten sonra yeni günde yeni bir limon kabuğu ile değiştirin. Bu yöntemi nasır yok olana kadar her gece tekrarlayın. Limonun asidik özelliği sayesinde tüm ölü hücrelerden kurtulup tazelenmiş bir cilde sahip olun.