Ne Demek Evde Yer Yok? Bu Yöntemlerle Her Evde Her Şeye Yer Var!

Ev küçük olur, eşyalar sığmaz. Ev büyük olur, eşyalar yine sığmaz. Diyeceğimiz o ki eşyaların sığmayacağı varsa evin metrekaresi ya da konumu ne olursa olsun sığmaz. Hal böyle olunca da haklı olarak bizi bir söylenme alıverir, vay efendim onca eşyayı nereye koyacakmışız, vay efendim kibrit kutusu kadar yere dünyalar nasıl sığamış…

İşte bu ve bunun gibi yakınmalara kökten bir çözüm getirelim dedik. Basit ipuçlarıyla, pek çok eşyayı rahatça konumlayabilirsiniz.

Şöyle anlatalım…

1- Eşyaları fotoğraftaki gibi rulo halinde konumlarsanız, eşyaları daha rahat sığdırabilirsiniz.

rulolanmis_esyalar

2- Çekmece ya da dolap aralarını şu şekilde ayırıcılarla bölümlere ayırırsanız, eşyalarınızı daha rahat sıkıştırırsınız.

esyalar

3- Unutmayın ki her yer, ‘müstakbel boşluk’tur. Örneğin; merdiven altlarınız ve hatta küvetiniz. Basit bir iki tadilat ile kendinize yeni yerler yaratabilirsiniz.

cekmece

4- Ne demek ayakkabılara yer yok? Şu şekilde duvara monte etmeye ne dersiniz? Pratik ve derli toplu bir çözüm olabilir.

ayakkabi

5- Günlük kullandığınız eşyaları, şu şekilde bir kurabiye tabağında toplayabilir böylelikle ihtiyacınız olan her an elinizin altında tutabilirsiniz.

banyo_esyalari

6- Kravatlarınızı asacağınız bir yer yoksa ve artık sıkıntılar geliyorsa o halde buyurun şöyle bir askılık yapalım.

kiravat

Dediğimiz gibi dertler bunlar olsun… Daha pek çok pratik bilgi, hayat kolaylaştıran ipucu ve öneri sizi MigrosTV‘de bekliyor.

Çıkıp çıkıp tıklayın! 😉