Ofiste Kilo Vermenin 7 Altın Kuralı

İşiniz sayesinde banka hesabınız ile tartı hesabınız aynı oranda mı artıyor? İşiniz kilo almanızı sağlayan (!) en önemli faktörse bu konuya eğilmek gerek; işte size iş yerinde kilo vermenizi sağlayacak 7 altın öneri!

ofis-hayati

1- Günde 30 kalori yakmak bile kardır! Yapmanız gereken, iş yoğunluğuna ara verip (en azından vermeye çalışıp) kendinize kalkmak için bahaneler bulmak. Mesela en son ne zaman su içtiniz? Sizce de zamanı gelmedi mi? O halde buyurun ayağa alalım sizi.

2- Çalışırken yemek yemekten uzak durun! Ara verin ve yemeğe konsantre olun. Bir yandan iş yaparken, bir yandan yemek yerseniz ne kadar yediğinize gün sonunda çok şaşırırsınız!

diyet

3- Telefonla ne kadar sık konuşursunuz? Konuşmaların en azından iki tanesini yürüyerek yapsanız? Hem biraz kafanız dağılmış olur hem de sürekli ekran karşısında oturmamış olursunuz. Bir tuşla hem göze hem bele hem kiloya dokunmak hayal değil!

4- Yanınızda çay/kahve yerine yeşil çay bulundurmayı ihmal etmeyin. Araştırmalara göre, üç ay boyunca her gün yeşil çay ile bir hayli samimi olanlar, normal çay içenlere oranla daha fazla kilo veriyor.

bitki-cayi

5-  İlginç bir araştırmanın sonucunu paylaşıyoruz şimdi. Uzmanlara göre insanlar sağ taraflarında bulunan şeylere daha çabuk uzanma eğilimi gösteriyormuş. Bu araştırmadan yola çıkarak sağ tarafa vitamin deposu meyveleri yığmak daha mantıklı duruyor!

6- Kahvaltı, kahvaltı, kahvaltı. Hafta içi çok erken kalktığınız için tam teşekküllü bir kahvaltıya zamanınız olmayabilir. Yapmanız gereken minik karışımlardan faydalanarak en önemli öğün olan kahvaltıyı atlamamak. Bir saklama kabına domates, peynir ve maydanoz üçlüsünü karıştırıp koyun. Bir dilim kepek ekmeği ile sabah ofisinizde tüketebilirsiniz. Bu malzemelere kolayca ulaşmak istiyorsanız Migros Sanal Market linkine tıklayın, siparişiniz kapınıza gelsin!

7- Kokuların, acıkma hissi üzerindeki etkileri malum. Ancak yine ilginç bir araştırma sonucu paylaşıyoruz. Araştırmalara göre masanızda yeşil elma kokulu bir şeyin olması, açlık krizlerinizi bastırıyor. İşe yarayabilir!