Ojenizi Aseton Kullanmadan Çıkarmanın 5 Yolu

Kişisel bakımda en önemli detaylardan biri de temiz ve düzgün kesilmiş, törpülenmiş tırnaklardır. Açık ara farkla kabul ki bakımlı tırnaklar bir de renkli renkli ojeler ile buluşunca çok daha şahane bir görünüm yakalanır. Siz de böyle düşünüp kombininizi daha iyi tamamlayabilmek için ojenizi sürdünüz; fakat o an kötü olduğunu düşündünüz. Öyle ya bunun bir de çıkartılma aşaması var; ama yakınınızda ojenizi çıkarmak için bir aseton kalıntısı bile yok. Bu durumda ne yapacaksınız? Elbette panik değil; çünkü ojenizi çıkarmak için asetondan çok daha sağlıklı yöntemler mevcut. İşte 5 yöntem…

1. Kolonya Kullanın

Mis kokusu ile ruhunuzu ferahlattığınız limon kolonyası, ojenizi çıkarmak için de yanınızda. İhtiyacınız olanlar limon kolonyası (başka da olabilir), minik kâse ve bir miktar pamuk. Kâseyi tırnaklarınızı örtecek kadar kolonya ile doldurun. Tırnaklarınızı 5 dakika kadar kolonya içerisinde bekletin. Kolonya sayesinde yumuşayan ojelerinizi çıkarmak için pamuk yardımıyla tırnaklarınızı güçlü bir şekilde silin. Daha sonra kolonyanın kurutucu etkisini yok etmek için tırnaklarınıza nemlendirici sürerek işlemi sonlandırın.

2. Limon ve Sirke Kullanın

Ojelerinizi çıkarmak için “Limon mu sirke mi?” tartışmasına gerek yok; çünkü ikisine de ihtiyacınız var. Yarım limon ve bir miktar sirke, tabak, kaşık ve bir miktar pamuk ile ojelerinizden rahatça kurtulmak mümkün. Tabağın içerisine sıktığınız yarım limona bir miktar sirkeyi ekledikten sonra tırnaklarınızı içerisinde 5 dakika kadar bekletin. Daha sonra pamuk yardımıyla tırnaklarınızı silin ve ojelerinizi çıkarın. Sirke ve limonun kurutucu etkisine karşı nemlendirici sürerek işlemi sonlandırın.

3. Kastor Yağı Kullanın

Birçok insanın ilk kez duyacağı kastor yağı, oje çıkarmak için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz kastor yağını pamuğa damlatıp tırnaklarınızı silerek ojelerinizi çıkarabilirsiniz.

4. Diş Macunu Kullanın

Birçok temizlik alanında etkili bir güce sahip olan diş macununu ojelerinizi çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Her diş macunu markası bu etkiyi bırakmasa da birçoğu ile istediğiniz sonuca ulaşmak mümkündür. Pamuğa sıkacağınız diş macunu ile tırnaklarınızı silin ve aseton kullanmadan temizlediğiniz tırnakların tadını çıkarın.

5. Sıvı Sabun ve Limon Kullanın

Ilık su dolu minik bir kaba birkaç damla sıvı sabun ekleyin ve tırnaklarınızı bu suyun içerisinde 5 dakika kadar bekletin. Daha sonra limon ile tırnaklarınızı iyice ovun. Bu işlemler sayesinde iyice yumuşayan ojelerinizi artık bir pamuk yardımıyla silerek kolayca çıkarabilirsiniz. Daha sonra limon ve sıvı sabunun kurutucu etkisini yok etmek için tırnaklarınıza nemlendirici sürerek işlemi sonlandırın.