Sabah 10’dan Önce Bunları Yapan Pazartesi’yi Daha Verimli Geçiriyor!

Kâbusların kâbusu Pazartesi gününe verimli başlamak, saatlerce iyi hissetmek, strese meydan vermemek, zamanı güzel değerlendirmek, karşılaşılacak olası tatsızlıklara karşı sağlam bir gard oluşturmak ve dahası güne “mutlu” başlamak…

Hayaller mutluluk, gerçekler uykusuzluk olmasın diye sizin için saat ‘şahane!’ garantili 7 öneri hazırladık. Saat 10’dan önce bunları yapmayı deneyin, farkı gözlerinizle görün!

1- Meditasyon!

Meditasyona meraklıysanız her sabah sadece 10 dakikanızı ayırarak bedeninizi ve ruhunuzu güne hazırlayabilirsiniz. Yok, aranız yoksa o halde basit birkaç nefes egzersizi de ruhunuzu dinlendirip, çakralarınızı açacaktır.

meditasyon

2- Şükredin!

Şükür, iyiliklerin davetiyesidir. Sahip olduklarınıza ne kadar şükür ederseniz, o kadar daha fazla iyiliği kendinize çekersiniz. Haydi, gözlerinizi kapatın ve kendinize şükretmek için 5 neden sıralayın…

sukur

3- Günü Planlayın!

Hazır ortalık sakin, rüzgârlar bile dinginken temiz bir zihin ile gününüzü planlayın. Sabah, öğlen ve akşam… Planlı hareket, zaman tasarrufunu da beraberinde getirecektir.

plan

4- Su İçin!

Güne su içerek başlamak, ruhunuzu arındıracaktır. Ne çok soğuk ne sıcak. Güne tam kıvamında kocaman bir bardak su ile başlayın; toksinlerinizden arınmak, zihin yorgunluğunuza da #iyigelecek.

su

5-  Müzik!

Hani şu ruhun gıdası olan. Güne enerjik başlamanızı sağlayacak bol neşeli müzikler dinleyin. Unutmayın, saat 10’dan önce, güne ilk merhaba dediğinizde! Gün boyu enerjinize hayran kalacaksınız!

müzik_dinlemenin_faydaları

6- Gülümseyin!

Uyandınız, yastık ile vedalaştınız, banyoya yol aldınız. Yüzünüzü yıkamadan önce ilk yapmanız gereken banyo aynanızdan kendinize gülümsemek olsun! Güne gülümseyen bir yüz ile başlamak, moralinizi ve modunuzu yükseltecektir.

gülümsemek

7- Önce Zor Olandan Başlayın!

Gün ilerledikçe konsantre oranınız da azalabilir. Bu nedenle güne, en zor olan işinizden başlayın. Kolay olanları ertelemek ya da sonra yapmak daha kolay olacaktır.

Çok değil, sadece saat 10’dan önce bunları yapmayı deneyin ve gün içinde farkını gözlerinizle görün.

Şimdiden gününüz aydın olsun! 🙂