Ramazan’da Mide Ekşimesini Gidermek İçin 6 Doğal Reçete!

Sahurda fazla yerseniz ekşir, iftarda fazla kaçırırsınız yine ekşir; gün içinde açlıktan ekşimeye meyillidir, iftar sonrası da tokluktan ekşiyiverir. Rahat mı batıyordur nedir bu mide hep bir hareketli. Konumuz mide ekşimesi ve yanma sorununa getireceğimiz çözümler.

1- Zencefil çayı içerseniz, midenizin ekşimesi kesilir. Biz şurada içine limon da katıp bir tarif hazırlamıştık.

zencefil

2- Mideyi dindiren ve yanmasını mucize şekilde kesen bir şey varsa o da muzdur. Sadece bu kadar olsa iyi, muzun duyanı şok eden şu faydalarını biliyor musunuz?

muz

3- Yulaf ezmesi özellikle reflü hastalarına #iyigelecek. Önemli olan kısım yulafı, ‘yanında ne ile yiyeceğiniz’. Tek başına tüketmek size pek tat vermiyorsa yanına muz ya da meyve doğrayıp öyle tüketin.

yulaf

4- Kemerinizi keşfedin. Belki ütopik gelecek ama mide yanmalarının bir nedeni de kıyafetlerin aşırı dar olması olabilirmiş. Yani, kemerinizi bollaştırmak bile bir çözüm olabilir.

kot-pantolon-nasil-yikanmali

5- Meyan kökünü daha önce duymuş muydunuz? Uzmanlara göre meyan kökü çiğnemek, mide yanmasına iyi geliyor.

Meyan Kökü

6- İftardan sonra sakız çiğnemek, mide yanması şikayetinizi azaltabilir. Sakız çiğnemek sadece bu şikayetlere değil aynı zamanda strese de iyi geliyormuş. Şu yazımızda ilginç bir araştırmanın sonuçlarını paylaşmıştık.

sakız

Ramazan ayı boyunca da rahatınızı kollamaya devam ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin!