Ruh Halimiz Onların Elinde!

Her zaman enerjik, mutlu ve zinde insanlar sizce bunu nasıl başarıyorlar? Havalar, günlük gelişen olaylar ya da “iş stresi”nin vız gelip tırıs gittiği; ruh hali her zaman “yeni doğmuş Güneş” tazeliğinde olanların sırrını sizin için araştırdık. İşte ruh halimize etki eden 6 şey!

1- Karanlık, Odayı Karartsa da Ruh Halini Aydınlatıyor!

Cadde lambalarından, komşudan ya da evin diğer yerlerinden sızan ışık, uykunuzun gece içinde bölünmesine neden olur. Denklem basit: Bölünen uyku = kalitesi uyku = mutsuz uyanma = gün boyu motivasyon azlığı…  Karanlık oda konforu için yatmadan önce;
– Dijital saatlerin ya da televizyonların LED ışıklarının kapalı olduğunu,
– Tüm gece lambalarının söndüğünü,
– Perdelerinizin tamamen kapalı olduğunu (siyah perde iyi bir seçim olabilir) kontrol edebilirsiniz. Eğer mümkünse televizyon karşısında uyuya kalmazsanız da iyi bir gece uykusuna en iddialı davetiyeyi çıkarmış olursunuz! uyku

2- Duruşunuz En Güzel İfade Biçiminiz!

Duruşunuz, yalnızca bedeninizi ifade etmekle kalmıyor aynı zamanda ruh halinizi de doğrudan etkiliyor. Gün içinde postürünüzün düzgün olması, enerji seviyenizin yüksek olmasını sağlıyor. Yüksek enerjinin ruh haline yansıması da ballı börek!

3- Borsa – Güneş -Ruh Hali 3’lemesi!

Kapalı havada battaniye ve koltuk ikilisine; güneşli havada çayır ve çimen ikilisine olan meylimizden de anlaşılacağı üzere, hava şartları ruh halimize doğrudan etki ediyor. Ancak işin ilginç yanı şu ki güneşli hava sadece ruh halimize değil borsaya dahi etki ediyor. Çünkü markalar, güneşli havalarda daha çok risk alıyor!

4-   Siyah Giyme Kasvet Olur!

Her ne kadar şıklığın ve asaletin sembolü olsa da siyah giymek ruh halimizi de doğrudan etkiliyor çünkü siyah aynı zamanda matemin rengi. Kışın kasvetini saran siyahın yerine yazın rengârenk desenlerine bırakın kendinizi; gün içinde işinize çok yarayacaktır!

5- Sosyal Medya İnsanları!

Facebook profilinizi bugün güncellediniz mi? Eğer cevabınız evetse muhtemelen şu an mutlusunuz! En basitinden şunu düşünün; günde kaç neşeli video izliyor ve keyfinizi yerine getiriyorsunuz?

sosyal_medya

6- Dünyayı Elinde Tutan Güç: Para, Para, Para!

Şu bir gerçek ki para, malın değil ama ruh halinin yongası olabilir! Hesap kitap yaparak ve devamında ayrılan yakaları seyrederek ümitsizliğe kapılabilirsiniz; bu ümitsizlik de ruh halinize “hüzün” olarak yansıyabilir. Parasızlık sadece cebe değil ruha da zarar!