Saç Mevsim Dinlemez: Saçlarınızı Yaz Sıcağından Korumanın 4 Basit Yolu!

Eveeet, soğuyla yağmuruyla koca bir kışı sağ salim atlattık. Artık güneşli günler bizimdir, kumsal bizimdir, deniz bizimdir! Tabi bu ‘bizim’ sahiplenmemiz, saçımıza başımıza her zaman bu kadar coşkulu etki etmeyebiliyor. Sizin için saçlarınızı yaz sıcağından ve kötü etkilerden korumanın yollarını araştırdık.

1- Kuru Saç Sünger Gibidir!

Denizdeki her şeyi emer yani… Bu nedenle denize girmeden önce saçlarınızı ıslatırsanız, o ıslaklık saçınıza bariyer olur ve zarar görmesini engeller. Deniz tuzu cilde ne kadar faydalıysa saçlarınız için de bir o kadar zararlıdır.

sac-modasi1

2- Islakken Tararsanız Bu Olur!

Kopar. Evet, saçınızı ıslakken direkt tararsanız kırılmalara daha çok çanak açarsınız. Bunu önlemek için saçınıza mutlaka bir koruyucu sprey sıkın ve sonra tarayın. Bu bir sıvı saç kremi de olur, fark etmez. Denizin karıştırdığı saçlarınıza #iyigelecek bir çözüm bu.

saç_bakımı

3- Elektriklenmeyi Önlemek İçin!

Saçımız güneşte daha da kurur bu da elektriklenmeyi hat safhaya çıkarır. Bunun için saçınızı düzleştirdikten sonra argan yağı içeren bir formül ya da bizzat argan yağı kullanabilirsiniz. Faydası müthiş. Şu yazımızda sizin için 4 adımda argan yağı bakımını ele aldık. Çok da pratik!

bukleli saç

4- Saçınızı Tatilden Önce Boyayın!

Tatilde yıpranan saçınızı ekstra yıpratmamak için özellikle boya gibi yıpratıcı etkenleri, mümkünse güneşle buluşmadan önce yapın. Tatil sırasında zaten çok hassas olan saçlarınız bir de boya ile buluşursa daha çok yıpranabilir. Eğer evde boyuyorsanız saçınızı, sizin için hazırladığımız şu saç boyama tekniklerine bir göz atın deriz.

saç_boyama

İşte bu kadar basit! İşin sırrı birkaç ip ucunda gizli. Güzellik ve bakıma dair aradığınız her şeyin MigrosTV‘de sizi beklediğini söylemiş miydik?

Bekliyoruzzzz! 😉