Deniz Sezonu Açıldı: Saçınızı Güneşten Korumanın 5 Basit Yolu!

Deniz ve güneş sezonu yavaştan açıldı açılalı, saçlarımız da hasara davetiye çıkardı; sanırsınız kırılmaya hata kolluyor. Bu dönemde basit ipuçları ile saçınızın daha az zarar görmesini sağlayabilirsiniz. Çok da kolay.

1- Yıkamaya saç derinizden başlayın!

Uçlarını köpürtmekle helak olmak yerine, öncelikle saç derinize odaklanın. Parmaklarınızla masaj yaparak şampuanı iyice köpürtün ve sonra saç uçlarınıza geçin. Bir söylentiye göre saçları şampuandan önce kremlemek de saça fayda sağlıyormuş.

saç_bakımı

2- Fırçanızı iyi tanıyın!

Her fırça her saça olmaz. Saçınıza gelen zararın çoğu da fırçadan kaynaklanabilir. Ah o kopmalar, incelmeler neden sanıyorsunuz? Peki saç tipinize göre ideal fırça hangisi? Okumak için tıklayın.

Saç Fırçası

3- Güneş kremi kullanın!

Evet, saçınıza da! UV ışınları sadece teninize değil saçınıza da etki eder ve hem renginin solmasına hem kolay kırılmasına neden olur. Bunu önlemek için kullandığınız ürünün güneş ışınlarına karşı koruyucu olup olmamasına da özen gösterin.

güneş kremi

4- Fazla bakım da yıpratır!

Bakım yapacaksınız diye hunharca bakımlara girmeyin. 2 günde bir yapacağınız maske, saçınıza yarardan çok zarar getirebilir. Doğal saç bakımları için; 2 haftada 1 ideal olabilir. Bir de bakım tüyosu verelim.

Maskenizi sürdükten sonra ılık bir havlu ile saçınızı sararsanız, nemi daha çok hapsedecektir. Streç film de olabilir.

cilt-maskesi

5- Saçınızı nemlendirin!

Denize ya da havuza girmeden önce saçlarınızı hafifçe ıslatırsanız, klor ya da deniz tuzunun saçınızla direkt temas etmesini engellemiş olursunuz.

sac-kurulama

Saç bakımına dair pek çok önerinin sizi MigrosTV‘de beklediğini hatırlatarak son verelim yazımıza… Şimdilik bizden bu kadar, yakında yeni tüyolar ile yeniden buluşacağız!