Sadece Düdüklü Kullananların Anlayabileceği 7 Gergin An!

Kim derdi ki yüzyılın icadı, insanoğluna vakit kazandırırken bir o kadar sinirini bozsun. Zamanı olmayan ev hanımlarının ‘şipşak mucidi’ düdüklü, ilk kullananlar için pek de mucize olamayabiliyor. Efendim havalarda uçan fasulyeler mi dersiniz, tavandan kazıdığınız bezelye taneleri mi bilemiyoruz ancak bildiğimiz şu ki biz bu düdüklüyle çok geriliyoruz. Duygular karışık, paylaşalım hemen…

duduklu-tencere4

1- Panik 1 / Duman çıkınca mı kapanıyordu düdük, çıkmadan mı?

İlk gerilim anı, oysa anneniz kaç kere tembihledi nasıl olacağını. Tamam da ya kapalıyken düdüğü indirir ve sonra patlama yaşarsak?

2- Panik 2 / Kaç dakika kaldı?

Saniyeler neden geçmek bilmez, gören de sevgiliyle ilk buluşma sanacak.

duduklu-tencere3

3- Panik 3 / Bu niye fısladı?

Fıslama anın yarattığı o gerginlik… Anlayamazsınız! Çok mu fıslıyor, az mı ikileminin yarattığı sempatik anlar…

4- Panik 4 / Pişti mi Pişmedi mi?

Hemen 5 dakikada pek çok yemeği pişirmesini kabul edemeyebiliriz. Emin olamadığımız için de sürekli kontrol gereği duyarız; “Bir kerecik açık baksam n’olur ki?” ise favori düdüklü cümlelerindendir.

duduklu-tencere1

5- Panik 5 / Çok da şaapmamak lazım!

Patlat matlar diye ocağın altını sanki fünye patlatma uzmanı edasıyla kısmak. Hani olura, patlarsa!

6- Panik 6 / Annem Nerede Kaldı?

Anneye olan hasretin 5’e katlandığı anlar… Gelse de şu düdüklünün hal çaresine bir bakıverse yakarışının tadı bir başka!

duduklu-tencere2

7- Panik 7 / Açarken suratta patlayan buhar!

Panik halinde tencereyi bir an önce açmak isterken, suratta patlayan buhar ile silkelenmek, yeniden doğmak, aydınlanmak…

Neyse ki düdüklü tencere kullanımının başlıca fobiniz haline gelmesini engelleyen sempatik tencerelerle hayat daha kolay. Migros raflarında sizi bekleyen onlarca üründen kendinize uygun olanı seçin; fobiniz, hobiniz olsun!