Sadece Göz Altınıza Değil: Aydınlatıcıyı Yüzünüzde Uygulayabileceğiniz 5 Yer!

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri… Evet eskiden de göz altı kapatıcaları popülerdi ancak şimdi içlerine katılan ‘pırıltı’lar ile her gün Hollywood yıldızları gibi parlıyoruz. Aydınlatıcının nasıl uygulandığını daha önce şu videomuzda paylaşmıştık. Bu sefer uygulama yerlerini paylaşmak istedik. Yüzünüzün farklı bölgelerine de dikkat çekebilirsiniz, göz altlarınız ile sınırlı değilsiniz yani. Nasıl mı? Gelin anlatalım.

1- Kaşlarınızın altına aydınlatıcı uygularsanız, kaşınızın kavis kısmı daha çok göz batar ki bu da tüm ilgili gözlerinize toplar.

makyaj

2- Elmacık kemikleriniz eğer çok çıkık değilse, aydınlatıcıyı bu bölgelere de sürebilirsiniz. Allığın üst kısmına doğru sürerseniz, yanaklarınızın daha dikkat çekici olmasını sağlarsınız.

pemberuj

3- Göz pınarınıza uğrayacağınız aydınlatıcı, gözlerinizin tonunu otomatik açacak desek? İç kısımlarına beyaz kalem çekin, göz pınarlarınıza da küçük noktalar halinde uygulayın. Sonuç şahane olacaktır. Bu arada beyaz kalemin de farklı uygulamaları var; şu yazımıza bir göz atın bizce.

grisaç

4- Aydınlatıcıyı dudak üstünüze sürerseniz, dudaklarınızın daha kalkık ve dolgun olacağını biliyor muydunuz? Ölçüyü çok kaçırmadan, minik fırça darbeleri ile uygularsanız, sonuç şahane olacaktır.

oje

5- Burnunuzun üzerine süreceğiniz aydınlatıcı, burnunuzun daha düzgün gözükmesine sebep olacaktır. Tüm ilgiyi burnunuza çekmek istemezseniz o başka tabi. Hatta şunu da söyleyelim. Eğer burnunuzun şeklinden rahatsızsanız, sizin için yaptığımız uzman röportajına bir göz atın deriz. Burun estetiği hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

aydınlatıcı

Güzellik tüyoları, pratik ipuçları ve daha pek çoğu… MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin! 😉