Sadece Isıtır mı Sandınız? Sıcak Su Torbasının 6 Farklı Kullanımı

Kara kışın gelmesinden mütevellit, soğuk havadan kendini güç bela eve atanların sarıldığı birkaç şeyden biri; sıcak su torbaları. Bazen gece yatmadan yatağımıza koyarız, bizden önce yatak ısınsın diye. Bazen alıveririz yamacımıza sarar sarmalarız elimizden sıcacık bir kış çayı ile beraber. Evet, kış geldi mi desen desen, model model serilir önümüze sıcak su torbaları. Ve fakat kendilerinin bizi ısıtmaktan başka marifetleri de var. Sizin için araştırdık.

1- Eğer sık sık kramp giriyorsa, sıcak su torbaları kaslarınızdaki bu sıkışmayı dindirebilir. Ağrıyan bölgeye sıcak su teması, krampların azalmasını sağlayabilir. Bir de alternatif tıp önerisi verelim; pirinç torbası. Nasıl yapıldığını izlemek için tıklayın.

pirinç

2- Bazı insanlarda soğuk su kompresi, bazı insanlarda sıcak su takviyesi. Baş ağrısına her ikisinin de iyi geldiği söylenir. E artık deneyerek öğrenmek lazım.

baş_ağrısı

3- Elektrikli battaniyeler, kış dostu. Migros Mağazaları‘ndan satın alabileceğiniz gibi Migros Sanal Market‘ten tek tıkla sipariş edebilirsiniz. Diyelim ki tercihiniz bu değil o halde gelsin sıcak su torbaları. Yatmadan 1 saat önce yatağınızın orta bölümüne koyun. Uyku vakti geldiğinde sizi sıcacık bir yatak bekler.

su_torbasi

4- Sıcak su torbasının karın ağrılarına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Tabi siz yine de doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin o başka.

karınağrısı

5- Eğer diyabet hastasıysanız sıcak su torbası kullanımını önermiyor uzmanlar. Çünkü bu tip hastalarda el ve ayaklarda hissizlik oluşabilir ve hasta yandığını hissetmeyebilir. Sıcak su torbasından yanılır mı demeyin, yaralara da sebep olabilir.

sicak_su_torbasi

6- Uyku sorunu yaşayanlardansanız, sıcak su torbasını denemeye ne dersiniz? Torba, vücudunuzu rahatlatacak ve uykuya geçişinizi hızlandıracaktır. O da mı olmadı? Stresten bir türlü uykunuz gelmiyorsa önerilerimize mutlaka göz atın.

uyku

Sıcak su torbasıyla rahatlayan vücudunuzun direncini korumak da ayrı meziyet. Kış ayında vücut direncinizi korumak ve daha sağlıklık bir kış yaşamak için size söyleyeceklerimiz var. Okumak için tıklayın.