Sadece Sandviç mi Sandınız? Bir Dilim Ekmekle Bunları da Yapabilirsiniz!

Sofranın baş tacı, yemeklerin ‘doydum’ noktası. Beyazı için biraz sıkıntılı derler; buğday ve tam tahıl ise favori. Daha önce ev yapımı ekmeklerden tutun da nefis sandviçlere kadar ekmeği her alanda değerlendirdik. Nimettir sonuçta! Bu sefer geleneksel kullanımlarının haricinde, 1 dilim ekmek ile neler yapabileceğinizi araştırdık. Neler bulmadık ki?

1- Cam Kırıkları!

Tuzla buz olmuş cam kırıklarını bile bir dilim ekmek ile toplayabilirsiniz. Gözle görülemeyenler dahil, hepsini içine alacaktır.

2- Odadaki Kötü Kokular!

Bir kâsenin içine ekmeği yerleştirin ve üzerine sirke döküp 1 gece odada bırakın. Tüm kötü kokuları sünger gibi emecek ve havayı tertemiz yapacaktır.

kötü_koku_nasıl_gider

3- Ekmek Kıtırları!

Kendi kıtırınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bayatlamış ekmeklerinizi blender’dan geçirip 200 derecede fırınlayın. Sonra gelsin mis gibi çorbalar!

ekmek_kıtırları

4- Yağlı Yemekler!

Hani olura, yemeğin yağını fazla kaçırdınız. Hiç telaşa gerek yok. Üzerine bir dilim ekmek atın, tüm yağı çekecektir.

yağlı_yemek

5- Yiyecekleri Taze Tutmanın Yolu!

Özellikle marshmallow, kurabiye ve esmer şekere sözümüz. Tazeliğini her an yitirmeye meyilli bu arkadaşların ilk günkü gibi kalmalarının sırrı olabilir.

6- Fotoğraf Temizliği!

Eski fotoğraflarınızı temizlemenin pratik bir yolu. Ekmek dilimi ile fotoğraflarınızı temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

fotoğraf_nasıl_temizlenir

İşte bu kadar basit! Daha pek çok öneri için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin…