Sararan Tırnaklara Sararmayan Çözümler!

Beş parmağın beşi bir olmaz misali, tırnaklarınız da her zaman bakımlı olmayabilir. Bunun için türlü türlü bahaneleriniz de olabilir; vakit azlığı, üşenmek, zaman ayıramamak ve daha pek çoğu. Aslında bazı püf noktalara dikkat ederek tırnak bakımınızı kolaylaştırabilir ve tüm bu işlemler için saatler harcamak zorunda kalmazsınız. İşte tırnak bakımı için değerli püf noktaları…
1. Ellerinizi yıkadıktan sonra tırnaklarınızı mutlaka kurulayın. Çok yumuşak tırnaklar kırılmaya daha müsait olur. Pro Nail Marka Direktörü Banu Zeren, sizin için özel bir tırnak tasarımı yaptı. Günümüzde çok popüler olan “nail art” yani tırnak süsleme sanatının en güzel örneklerinden biri olan altın ışıltılı tırnak süslemesi burada: http://migrostv.migros.com.tr/altin-isiltili-tirnak-suslemesi/

2. En az saçlarınız kadar tırnaklarınız da fırçalanmaya ihtiyaç duyar. Tırnak fırçası ile düzenli olarak fırçalarsanız tırnaklarınız daha parlak ve pürüzsüz olur. Yalnız bazı fırçalar törpü özelliği de taşır. Tırnağınızın üst yüzeyini fırçalamanız, incelmesine neden olabilir. Bu nedenle saç fırçası gibi olan fırçaları tercih edebilirsiniz.

3. Tırnaklarınız sararıyor ya da çabuk mu kırılıyor? Bir kâseye yarım limon sıkın ve tırnaklarınızı limon suyu ile ovalayın. Zamanla sertleştiğini göreceksiniz. Ya da pratik ananaslı tırnak güçlendirici bakım kürü tarifimizi uygulayın.Tarif burada: http://migrostv.migros.com.tr/ananasli-tirnak-guclendirici-bakim-kuru/

4. Renkli oje sürmeyi sever misiniz? Özellikle yaz aylarında eli renklendirmenin en güzel yolu ve elbette yanık tene en çok yakışan ojeler renkli ojelerdir. Ancak bu ojeler çıkarken parmaklarımıza bulaşabiliyor ya da ne kadar silerseniz silin yine de tırnağınızda renk bırakabiliyor. Bunu önlemek için sürmeden önce tırnağınıza şeffaf cila sürün. Ojenizi çıkarırken ise parmaklarınıza ve tırnağınıza krem sürüp yayın. Ardından asetonla çıkarın. Ojenin bulaşmadığını göreceksiniz.

5- Ojenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız buzdolabında saklayabilirsiniz. Zamanla sertleşen, kuruyan ve açılmayan ojelerinizi sıcak suya koyup 10 dakika bekletin. Hızlıca açılacaktır.

6- Geç kalınan yerler ve kurumak bilmeyen ojeler… Siz de bu sorunu sık sık yaşayanlardan mısınız? Eğer cevabınız evetse size basit bir öneri. Ojeyi sürdükten yaklaşık 1 dakika sonra ellerinizi soğuk suya batırın. Oje hızlıca donacaktır!

7- Bir tatlı kaşığı soda ve karbonata bir litre sıcak su ekleyin. Bu karışımı ellerinize sürün ve 5 dakika bekletin. Sonunda yumuşacık ve pürüzsüz bir eliniz olacak. 

 

sararan_tırnaklar

Zamandan Tasarruf Kılavuzu: Poşet taşırken tırnaklarınız kırılmasın! sadece tıklamanız yeter! cepten, netten, tabletten girin www.sanalmarket.com.tr‘ye kozmetikten şarküteriye tüm ürünler kapınıza kadar gelsin. Migros Sanal Market, siz tırnaklarınıza bakım yaparken kapınıza gelsin.