MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Kedileri Sıcaktan Korumanın 7 Yolu

16 Ağustos

mblog_image

Yaramazlıkları, kurnazlıkları, miskinlikleri gibi tüm halleri ile bayıldığımız, ruhumuzu iyileştiren, hayatımıza neşe katan en iyi dostlarımızdır kediler. İster sahiplenmiş olalım ister sokak başında karşılaşalım, onlar için iyi bir şeyler yapmak ister miyiz? Cevabınız evet ise size yardımcı olacak, onları sıcaktan biraz olsun kurtaracak 7 öneriye bir göz atın deriz.

DEVAMINI OKU

Güneşte Kurutabileceğiniz 6 Yiyecek

15 Ağustos

mblog_image

Yaz sıcaklarından bunalan, güneşin acımasızca dik gelen ışınlarından şikâyetlenenler buraya! Size şikayetlerinizi lezzetli bir faydaya çevirecek önerimiz var.

DEVAMINI OKU

LCD Televizyon Temizlerken Kullanabileceğiniz 7 Yöntem 

15 Ağustos

mblog_image

Kimi zaman gündemi kimi zaman en sevdiğimiz diziyi takip ettiğimiz televizyonlar, artık internetin de bağlanmasıyla hayatımızda oldukça önemli olmaya başladı. Eğer ki siz de tozu en çok çeken LCD ekran bir televizyona sahipseniz temizlik yöntemlerini iyi bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu konuda size yardımcı olacak etkili ve kolay yöntemleri satırlarımızın devamında sıraladık. İşte televizyon temizlerken uygulamanız gerekenler.

DEVAMINI OKU

Kurban Eti ile İlgili Bilmeniz Gereken 9 Önemli Şey

14 Ağustos

mblog_image

İnsanlar arasındaki dayanışmaya lezzetli bir katkıda bulunan kurban ibadeti, toplumumuz için oldukça önemlidir. Zengin ve fakir arasında âdeta bir köprü olan kurban eti, yardımlaşmanın güzelliğini hatırlatır, yakınlaştırır, iletişimi artırır.

DEVAMINI OKU

Zamanı Dondurun: Hangi Yiyecek Nasıl Dondurulur?

14 Ağustos

mblog_image

Sağlıklı beslenmenin öneminin her geçen gün daha da vurgulandığı, organik yaşamın gittikçe pahalı olmaya başladığı düzenimizde imkânı olan herkesin küçük bir saksı, küçük bir bahçe ya da toprak gördüğü kuytu bir köşede ekip biçme işlerine yavaştan girmesi gerekiyor, desek hiç de abartmış olmayız değil mi?

DEVAMINI OKU

Spor Kıyafetleri Nasıl Olmalı 6 İpucu

14 Ağustos

mblog_image

Hepimiz, daha uzun ve sağlıkla yaşamanın sırlarının peşindeyiz. Bunun için bazılarımız spor salonlarından çıkmıyor, bazılarımız yürüyüş parkurlarından ayrılmıyor, kimimiz tenis oynuyor kimimiz bisiklete biniyor. Kısacası herkes kendine uyan spor dalını seçip fit bir vücuda, sağlıklı bir hayata sahip olmanın hayallerini gerçekleştirmeye uğraşıyor.

DEVAMINI OKU

Kurban Bayramı’nda Nasıl Beslenmeli, Et Tüketimi Nasıl Olmalı?

mblog_image

Bayram günlerinde ziyaretlerle birlikte öğün sayılarının, ısrarlarla birlikte öğün miktarlarının arttığı kaçınılmaz bir gerçek olabilir; ancak unutmayın ki bunu önlemek yine sizin elinizde. Özellikle Kurban Bayramı’nda artan et tüketiminin kalp, diyabet ve tansiyon hastaları için büyük tehdit içerdiğini daima hatırlamakta ve tüketim miktarının az olmasına özen göstermekte büyük fayda var; çünkü kırmızı et her ne kadar kaliteli bir protein kaynağı olsa da kandaki yağ miktarının aşırı bir şekilde yükselmesine neden olan besinler arasında yer alır. Diyeceğimiz o ki kurban etlerinin oldukça lezzetli olduğu bir gerçek; ancak tedbiri elden bırakmamak lazım. Peki nasıl? Kurban Bayramı’nda nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli? İşte cevaplar:

DEVAMINI OKU

Uzun Yola Çıkacak Şoförlere 8 Altın Öneri

mblog_image

Kimisi yıllık izin kullanacak, kimisi bayram tatilinden yararlanacak; yani birçoğumuz bir şekilde tatil yapmak, tüm senenin yorgunluğunu atabilmek için uzun yolculuklara düşecek. Eğer ki toplu ulaşım araçlarını kullanacak biriyseniz sizlik bir durum pek yok, bavulunuzu hazırlayın ve düşün yollara; ancak özel aracınızı kullanacak şoförseniz dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmakta. Ne mi onlar? Gelin birlikte bakalım; işte ister acemi ister usta şoför olun uzun yola çıkarken dikkat etmeniz gereken hayat kurtaracak 8 öneri.

DEVAMINI OKU

Evcil Hayvanınızı Sıcaktan Korumanın Yolları

mblog_image

Hayvan sahiplenenler, bir canlıya yepyeni bir hayat sunmayı hedefleyip hem kendi hem de hayvanın hayatını güzelleştirenler iyi bilir. Sahiplenilen hayvanlar, âdeta evin büyümeyen çocuğu gibidir ve onun için her konuda hep en iyisi istenir.

DEVAMINI OKU