MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Davetiye Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

mblog_image

Evlilik hazırlıkları, çok keyifli olmasının yanı sıra aynı zamanda çok emek gerektiren detaylı işlerdir. Ev seçiminden tutun da küçükten büyüğe tüm ihtiyaçlar, yeri geldiğinde çiftleri çok kararsız bırakarak strese sokabilir. Biz de bu süreçte size biraz olsun yardımcı olabilmek adına davetiye seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini derledik. Eğer ki şu sıralar davetiye seçme kararsızlığındaysanız yardımcı olacak 7 öneri için okumaya devam edin.

DEVAMINI OKU

Kıyafetlerdeki Ter Lekelerinin Yok Etmenin 6 Yolu

mblog_image

Siz de gün içinde bolca koşturuyor, çokça terliyorsanız ve havaların ısınması demek sizin için kıyafetlerinizde ter lekesi oluşması anlamına geliyorsa; üzülmek yok; çünkü yazımızın devamındaki yöntemler işinize yarayabilir. İşte ter lekelerini kolayca çözmenizi sağlayacak 6 yöntem:

DEVAMINI OKU

Etkili Bir CV Hazırlamak İçin 6 Öneri

mblog_image

Kariyer alanında bu zamana kadar neler yaptığınızı özetleyen, iş başvurularında görüşmeye çağrılmanız için anahtar niteliğinde olan CV’nizi nasıl hazırlamanız gerektiğini biliyor musunuz? Yetkinlikleriniz, iş tecrübeleriniz ve bitirdiğiniz okullar yetmiyor, ön plana çıkabilmek için akılda kalıcı, etkileyici ve farklı bir CV görünümüne de sahip olmanız şart. Çünkü işveren her gün sizin gibi belki binlerce iş başvurusu ile karşı karşıyadır ve sizin mutlaka fark yaratmanız gerekir. Peki nasıl? Yazımızın devamında size yardımcı olacağını düşündüğümüz öneriler mevcut. İşte detaylar:

DEVAMINI OKU

Boya Sezonu Açılsın: Evde Boya-Badana Yapmanın Püf Noktaları

mblog_image

Duvarların boyaması; evin güzelliğini gösteren, dekorunu tamamlayan en önemli detaydır. Özellikle bahar mevsimi geldiğinde bu detayın yenilenmesine ihtiyaç duyulur ve bahar temizliği âdeta boya-badana yapmak ile başlar. Siz de böyle düşünüyorsanız ve bu mevsim duvarlarınızı kendiniz boyamayı istiyorsanız sizi satırlarımızın devamına davet ediyoruz.

DEVAMINI OKU

Pasta Yapımında Bilmeniz Gereken 7 Püf Noktası

mblog_image

Yumuşacık keki ve kreması, nefis malzemeleriyle birbirinden harika pastalar; özel günlerin olmazsa olmazıdır. Güzel bir pasta olmayan kutlama, kutlama değildir; çocukların boynu bükük, günün keyfi güdük kalır. Durumlar böyle olmasın dedik ve kolları sıvayalım istedik. En mükemmel pastaları kendi ellerimizle hazırlamak için mutfağa girdik; fakat o da ne? Pasta yapımında olmazsa olmaz püf noktaları hakkında […]

DEVAMINI OKU

Esmer Pirinç Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

mblog_image

Sağlıklı beslenme konusunda her yeni gün farklı bilgiler edinmeye çalışır olduk. Bu zamana kadar tükettiğimiz besinlerin yerine daha sağlıklı alternatifler arayıp eğer mevcutsa tercihlerimizi o yöne doğru çevirir olduk. Esmer pirinç de o alternatiflerden biri. Beyaz pirince göre daha sağlıklı bir alternatif olduğu söylenen esmer pirinç hakkında detaylı bilgi için yazımızın devamına biz göz atın deriz…

DEVAMINI OKU

İngilizce Öğrenmeyen Kalmasın: Kelime Ezberlemenin 7 Kolay Yolu

mblog_image

Yeni bil dil öğrenmek bazen bir zorunluluk olsa da çoğu zaman yeni bir heyecan demektir. Yeni bir dil öğrenerek ufkunuzu genişletmek, beyin fonksiyonlarınızın daha iyi çalışmasını sağlamak mümkündür; ancak tabii ki bu yolda emek harcamak gerekir.

DEVAMINI OKU

Erken Uyanabilmek İçin Bunları Yapın

mblog_image

Eskilerin de dediği gibi “Erken kalkan yol alır.” Her ne kadar sabah uykusunu çokça seviyor, erken kalkmaktan pek hoşnut olamıyorsak da erken uyanabilmek bize günün devamı için büyük faydalar sunar. Eğer ki siz de erken kalkmak istiyor fakat bunu pek de gerçekleştiremiyorsanız yazımızın devamında size etkili önerilerimiz var. İşte erken kalkabilmek için uygulayabileceğiniz 7 yöntem.

DEVAMINI OKU

Balsamik Sirke Hangi Yemeklerde Kullanılabilir?

mblog_image

Mis kokusu ve aromatik lezzetiyle özellikle son zamanlarda adını sıkça duyar olduk, peki onun hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Gelin, balsamik sirkeyi daha yakından tanıyalım ve hangi lezzetlerde kullanılabilir birlikte öğrenelim: Balsamik Sirkenin Diğerlerinden Farkı Nedir? Balsamik sirke; üzüm özünün kaynatılarak yoğun bir kıvama gelmesi ile elde edilir, normal üzüm sirkesine göre kıvamı ve lezzeti […]

DEVAMINI OKU