MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Araba Tutmasını Önleyecek 7 Tavsiye

23 Ağustos

mblog_image

Keyifli bir tatil için uzun yola çıktınız, yolculuk sırasında tatil yerine vardığınızda gerçekleşecek tatlı hayaller kuruyorsunuz; fakat o da ne? Mideniz bulanmaya başladı.

DEVAMINI OKU

Halı Yıkamanın 7 Püf Noktası

22 Ağustos

mblog_image

Halılar; evimizi ısıtan ve güzel gösteren en önemli parçalar olmasının yanı sıra kire en çok maruz kalan parçalardır. Kirlere çeşitli yöntemlerle müdahalede bulunuyor olsak da çoğu zaman bu yöntemler yetersiz kalabilir ve halıları yıkamak zorunda kalabiliriz. Bu durumda yeri olanlar halısını evinde kendi elleriyle yıkar, yeri olmayanlar ise halı yıkama şirketlerini araştırmaya başlar. Eğer ki siz de halınızı kendiniz yıkamayı tercih edenlerdenseniz halı yıkarken dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı hatırlatmak isteriz.

DEVAMINI OKU

Klima Filtresini Temizleme Yöntemleri

22 Ağustos

mblog_image

Her sene giderek dengesizleşen mevsim şartları ile birlikte zor günler yaşadığımız bir gerçek. Bu zor günlerdeki en yakın dostumuz ise tabii ki klimalar. Özellikle yaz aylarında sağladıkları kolaylık sayesinde sıcaklık rekorları kırılırken rahat bir nefes alabiliyor, klimanın mucidi olan Willis Carrier’in kulaklarını bolca çınlatıyor, ona epey övgü yağdırıyoruz.

DEVAMINI OKU

Evinize Ferahlık: 6 Doğal Oda Spreyi Tarifi

22 Ağustos

mblog_image

Evinizde yaptığınız temizlik bazen yetmez, o temizliği daha ön plana çıkarabilmek için etraftan mis gibi kokuların yükselmesi gerekir. Birbirinden hoş kokularla hem evimizin havasını hafifletir hem de kokuların psikolojik etkileriyle huzur buluruz.

DEVAMINI OKU

Mantar Enfeksiyonunu Yok Etmek İçin 6 Etkili Malzeme

22 Ağustos

mblog_image

Cilt üzerinde oluşup yoğun bir kaşıntı ve tahriş yaratan mantar enfeksiyonu, oldukça rahatsız edicidir. Mantar enfeksiyonunu iyileştirmek ve cildinizi rahatlatmak için 6 doğal malzemeyi sizin için derledik. Tabii baştan uyaralım, her ne kadar doğal ve etkili yöntemler olsalar da cilt tipleri farklılık gösterdiği için uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmakta fayda var.

DEVAMINI OKU

Ev Tarhanası Nasıl Yapılır? 5 Püf Noktası

21 Ağustos

mblog_image

Anadolu’nun bağrından kopup gelen, anne şefkâtini, baba güvenini kaşık kaşık hissettiren bir lezzettir tarhana. Tencerede kaynaması mutluluk, yaydığı mis kokusu huzur sebebidir. Birbirinden faydalı malzemeleri sayesinde hastayı ayağa kaldırır, sağlıklıya daha da güç katar. Nefis lezzeti ile tadan herkesi büyüler. Özel sofraların en güzel başlangıcıdır. Sıcacık ve samimidir, aile bireylerini bir araya toplar.

DEVAMINI OKU

Yola Çıkmadan Buraya Uğrayın: Bayram Trafiğinden Kaçmanın Yolları

16 Ağustos

mblog_image

Trafik, özellikle İstanbul’un ne yapılırsa yapılsın çözülemeyen problemlerinden biri. Öyle ki çoğu zaman evimize kısa zamanda ulaşabilmek için âdeta bir bilgisayar oyununun içerisindeymiş gibi kestirme yollar bulmaya, garip taktikler edinmeye çalışır olduk.

DEVAMINI OKU

Kedileri Sıcaktan Korumanın 7 Yolu

16 Ağustos

mblog_image

Yaramazlıkları, kurnazlıkları, miskinlikleri gibi tüm halleri ile bayıldığımız, ruhumuzu iyileştiren, hayatımıza neşe katan en iyi dostlarımızdır kediler. İster sahiplenmiş olalım ister sokak başında karşılaşalım, onlar için iyi bir şeyler yapmak ister miyiz? Cevabınız evet ise size yardımcı olacak, onları sıcaktan biraz olsun kurtaracak 7 öneriye bir göz atın deriz.

DEVAMINI OKU

Güneşte Kurutabileceğiniz 6 Yiyecek

15 Ağustos

mblog_image

Yaz sıcaklarından bunalan, güneşin acımasızca dik gelen ışınlarından şikâyetlenenler buraya! Size şikayetlerinizi lezzetli bir faydaya çevirecek önerimiz var.

DEVAMINI OKU