MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Bulaşık Makinesi Temizlemenin 7 Yolu

mblog_image

“İyi ki hayatımızda var şu teknoloji” dedirten güzel detaylardandır bulaşık makinesi. Hatta öyle ki birçok kayınvalideye “Aman canım şu temizleyen makineler de birçok gelinden iyi” dedirtir. İyidir hoştur da birçok kirliliği temizleyen bu makinelerin de elbet temizlenmesi gereken zaman gelir çatar. Unutmayın, kirli bir bulaşık makinesi iyi temizlenmeyen tabaklar, lekeli kalan bardaklar demektir. O zamanlarda neler yapmalıyız, biliyor muyuz?

DEVAMINI OKU

Zaman Yönetimi İçin 8 Öneri

mblog_image

Zaman yönetimi bizim için en önemli konulardan biri. Hepimizin gün içerisinde sadece 24 saati mevcut ve hiçbirimizin özel güçleri yok; ama bazılarımız bir gün içerisinde hem günlük işlerini yapabiliyor hem de aile ve arkadaşlarına kaliteli zaman dilimleri yaratabiliyor. Peki bunu nasıl yapabiliyor? Evet, başarılı bir zaman yönetimi ile. Zamanı lezzetli bir pasta gibi düşünürsek onu eşit ve doğru şekilde dilimlediğimizde herkese yetebileceğini unutmamız gerekir. İşte o değerli ve lezzetli pastayı iyi bir şekilde dilimlemenin, zaman yönetiminin püf noktaları!

DEVAMINI OKU

Mevsimsel Depresyondan Kurtulma Yöntemleri

mblog_image

Zaman akıyor, mevsimler değişiyor. Mevsimler değiştikçe güneşin doğuşu ve batışı gibi tüm düzende görülen değişiklikler ister istemez ruhumuzu ve bedenimizi de ele geçiriyor olabilir. Mevsimsel duygu durum bozukluğu olarak da bilinen mevsimsel depresyon, genelde sonbahar ya da kış aylarında görülmeye başlar. Yaşam olaylarından tamamen bağımsız olarak gelişip insanın giderek kötü hissetmesine, içine kapanıp hayattan kopmasına neden olabilmektedir.

DEVAMINI OKU

Pas Lekesi Temizlemenin 7 Yöntemi

mblog_image

Pas sorunu, temizlenmediği sürece kalıcı lekeler oluşmasına hatta eşyalarınıza veda etmeye neden olabilen kimyasal bir değişimdir. Sadece metal yüzeylerde değil birçok yüzeyde meydana gelen hem görsel olarak hem de kimyasal olarak zarar verici bu sorunu çözebilmenin kolay yöntemleri mevcut.

DEVAMINI OKU

Duş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Nokta

mblog_image

Duş almak hepimizin keyif aldığı bir eylem. Kötü günlerin sonrasında her şeye yeniden başlamak gibi sıfırlanmış ve umut dolu yeni adımlar atarmışçasına sihirli. Öyle ki güne ılık bir duşla başladığımızda adeta yeniden doğmuş gibi zinde ve neşeli olarak güne devam edebilmemiz gayet mümkün.

DEVAMINI OKU

Koltuk Temizliğinin 7 Püf Noktası

mblog_image

Koltuklarımız, bazen günün kocaman bir bölümünü geçirdiğimiz emektar eşyalarımız oluyor. Bir şu tarafına doğru yayılıyoruz, bir bu tarafına doğru… Yerimizden hiç kalkmayıp yemeği de koltukta yiyor, kahvemizi de koltukta içiyoruz. E tabii, durum böyle olunca koltuklar epeyce kirleniyor, aralara yemekler sıkışıyor, içecekler damlıyor ve daha neler neler… Dinlenmeyi sağlayan koltuklar bir bakmışız ki bakterilerin barınağı olmuş! Böyle bir durumu istemezsiniz elbette, o halde koltuk temizliğinde dikkat etmeniz gereken noktaları birlikte inceleyelim.

DEVAMINI OKU

Kokuların 7 Psikolojik Etkisi

mblog_image

Hoş bir kokunun peşinden gittiğiniz oldu mu hiç? Ya da bir tütsünün hoş kokusunda ruhunuzun hafiflediğini hiç hissettiniz mi? Bu nasıl oluyor demeyin, hiçbiri boşuna değil; hepsinin birer psikolojik etkisi bulunuyor. Kokuların ruhumuzu ve bedenimizi ele geçirebilen güçlü etkileri var. Bunun iyi bir şey mi, kötü mü olduğu kısmı biraz göreceli tabii. İşte birbirinden farklı kokuların birbirinden güçlü etkileri!

DEVAMINI OKU

Laptop Ömrünü Uzatmak İçin 6 Yöntem

mblog_image

Teknoloji çağında olmamız sebebi ile teknolojik aletlerin hayatımızdaki yeri oldukça önemli hale geldi. Hayatımızda onlardan biri eksildiğinde bile işlerimizde büyük aksaklık ve zorluklar yaşayabiliyoruz.

DEVAMINI OKU

Meslek Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Detay

mblog_image

Zorlu sınav süreçleri, okulda alınan notların ortalamaları, dershane seçimleri derken üniversitede okunacak bölümün daha doğrusu hayatın idame ettirileceği mesleğin seçim zamanı geldi çattı değil mi? Panik yok, işte size meslek seçiminde yardımcı olacak 7 detay.

DEVAMINI OKU