MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Dondurucuda Barbunya Saklamanın Yöntemleri

mblog_image

Kışın yüksek fiyatlarını düşünen, yaz lezzetlerinden kışın da mahrum kalmak istemeyen, bolca vitamini her istediğinde yanında bulmak isteyenler zaman dondurmanın önemini iyi bilir. En sevdiği yiyecekleri özenle paketleyip kışın da yiyebilmek için dondurup istediği an çözdürüp lezzete doyar.

DEVAMINI OKU

Bir Antidepresan: Dikiş Dikmenin 6 Faydası

mblog_image

Uzmanlar uyarıyor; dikiş dikerek mutlu olabilirsiniz! Yapılan birçok araştırmada dikiş dikmenin psikolojik açıdan son derece yararlı olduğu saptanmıştır. İnsanı rahatlatma, zihni boşaltma, yaratıcılık kazandırma gibi birçok etkisi sayesinde dikişle uğraşan insanlar mutluluğu yakalayabiliyor.
Dikiş dikmenin sağladığı mutluluğun yanında daha ne gibi faydaları varmış, birlikte inceleyelim.

DEVAMINI OKU

Ter Kokusuna Veda: Terlemeye Karşı 6 Etkili Yöntem

mblog_image

Yaz ayları ile birlikte yükselen hava sıcaklıkları birçoğumuzun başına dert olur. Yoğun koşuşturmacaya sahip hayatlarımıza bir de bunaltıcı sıcaklar eklenince hem kendimizi hem de çevremizi rahatsız edebilecek ter kokusu problemi kaçınılmaz hale gelir. Peki yok mudur çaresi? Var, hem de bu başlığın altında.

DEVAMINI OKU

Yaz Depresyonunu Aşmanın 6 Yolu

mblog_image

Yaz demek bol enerji, bol renk, bol eğlence demektir. Çoğu zaman kış mevsimi ile karşılaştırıldığında insanı bunalımlara sürükleyen sebepler arasında asla gösterilmez; ancak durumlar her insan için hiç de böyle değildir. Kış mevsimi boyunca son derece mutlu olan birçok insan yaz mevsimine geçiş sürecinde ya da yaz mevsimi boyunca sebebini bilmediği bir depresyon içerisine sürüklenir. Umutsuzluk, ilgisizlik, iştahsızlık, cinsel isteksizlik, intihar düşünceleri gibi belirtilerle kendini gösteren yaz depresyonunu aşmak için neler yapmalı? İşte sorunun cevapları.

DEVAMINI OKU

Vücut Tipine Göre Tişört Nasıl Seçilir?

mblog_image

Tişörtler, hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasındadır. Özellikle yaz aylarında incecik, efil efil bir tişört en rahat,en ferah kombinlerin adetâ yaratıcısıdır. Renk renk, model model tişörtler ile hem şık hem de rahat olmak mümkündür.

DEVAMINI OKU

Bel Çevresini İncelten 8 Besin

mblog_image

İnce bir bel etkili bir güzelliğin, sağlıklı bir hayatın simgesidir adetâ. Güzellik ve fit görünüm bir yana; belimiz ne kadar kalın olursa birçok hastalığa da o kadar yakınız demektir. Bu nedenle bel inceliğine dikkat etmeli, besin planımızı ona göre belirlemeliyiz.

DEVAMINI OKU

Doğal Yöntemlerle Gıda Boyası Nasıl Yapılır?

mblog_image

Renkli renkli reçeller, salatalar, dondurmalar hepimizin hem göz zevkini hem de iştahını kabartır. Bu güzel, rengarenk görünümler iyidir de arka planında ne vardır hiç düşündünüz mü? Tabii ki bolca kimyasal madde! Kimyasallardan uzak, sadece güzel görünüm ve lezzete yakın olmak istiyorsanız renkli görünümü sağlayan gıda boyalarının doğal yapımını öğrenmeniz gerekir.

DEVAMINI OKU

Evde Yapabileceğiniz 5 Peeling Tarifi

mblog_image

Güzellik salonlarında hem vakit hem de para harcamadan gençliğinizi koruyabilirsiniz, üstelik bilmediğiniz birçok zararlı kimyasal maddenin yakınından geçmeden. Nasıl mı? Elbette güzellik iksirlerinizi kendiniz hazırlayarak.
Cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacak, yaşlanmanızı önleyecek birbirinden değerli peeling tariflerini bu başlık altında derledik. Uygulamanız için şimdiden kolaylıklar dileriz!

DEVAMINI OKU

Nane Mevsimi Geldi: Nane Nasıl Kurutulur 6 Öneri

mblog_image

Nane mevsimi geldi. Kış boyunca nanenin mis gibi ferahlatan kokusunu tüm yemek, salata ve içecek çeşitlerinde keyifle ve bolca kullanabilmek için taze naneleri yaz güneşinde kurutup bir kenara depolamak şart.
Naneleri güzel ve doğru bir şekilde kurutabilmeniz için 6 öneriyi bu başlık altında derledik. Hadi mevsimin en güzel naneleri kapın ve satırlarımızı dikkate alın.

DEVAMINI OKU