MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Yerinizde Saymayın: Kendinizi Geliştirmenin 6 Yolu

mblog_image

Yazımıza ünlü filozof Herakleitos’un “Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” sözü ile başlarsak çok klişe olabilir; ancak hayatın yegâne ve en değerli kuralının gerçekten de bu olduğunu değiştirmez.

DEVAMINI OKU

Bitkileri Canlandırmak İçin 5 Yöntem

mblog_image

Bitkileri, doğayı seviyor; gördüğümüz her yeşil manzarada mutluluğa boyanmayı istiyoruz. Bunun için evimizin bir köşesinde büyük ya da küçük bir alanı bitki yetiştirmeye ayırıyoruz; ancak bunun her daim emek gerektiren bir iş olduğunu unutmamalıyız. Öyle ki bitki sahibi olmak da tıpkı çocuk sahibi olmak gibi ilgi ve sevgi gerektirir. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için birtakım yöntemlerden faydalanmanız gerekir. Peki nedir o yöntemler?

DEVAMINI OKU

Sonbaharda Dolabınızda Mutlaka Bulunması Gereken 6 Parça

mblog_image

Yaz mevsimini geride bıraktık, yeni kıyafetler düşünür olduk. Artık dolapları mevsime göre düzenlemenin ve gerektiği kadar yenilemenin tam vakti. Peki yeni kıyafetler alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Gerçekten ihtiyacınız olan parçalar nedir biliyor musunuz? İşte bu sonbaharda hem daha şık hem de eksiksiz bir mevsim geçirmenizi sağlayacak, dolabınızda mutlaka olması gereken 6 parça önerisi!

DEVAMINI OKU

Güvelerden Kurtulmanın 6 Yolu

mblog_image

Kelebekleri andıran güveler, birçok evin problemleri arasında yer alır. Yiyeceklerin ya da kıyafetlerin arasını yaşam alanı olarak belirleyen güveler, oldukça can sıkıcı sebeplerdendir. Peki onlardan nasıl kurtulabiliriz? İşte güvelerden kurtulmanın 6 yolu.

DEVAMINI OKU

Erteleme Alışkınlığından Kurtulmanın 8 Etkili Yolu

mblog_image

Türkçe’de tam bir karşılığı bulunmayan, ertelemek ya da ağırdan almak olarak bilinen “procrastination” birçok kişinin hayatını olumsuz etkileyen bir süreçtir. Bu duruma kendinizi kaptırdığınızda hem sosyal hem de iş hayatınızı mahvedebilir, başarı potansiyelinizden önemli ölçüde uzaklaşabilirsiniz. Erteleme alışkanlığı çoğu zaman tembellik olarak görülse de aslında beynin fizyolojisi ve çalışma şekli ile yakından ilişkilidir. Eğer ki beyne göre erteleme probleminin nedenleri saptanabilirse çözüm süreci de denli kolaylaşacaktır.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Depresyonunun 5 Belirtisi

mblog_image

Sonbahar depresyonu; yaz mevsimini aşırı seven, yaz mevsiminden vazgeçemeyenlerin bir derdi olarak da tanımlayabileceğimiz bir sorundur. Nasıl ki ilkbahar geldiğinde toprağın uyanışı ile birlikte içinde güzel duyguların uyandığı insanlar varsa sonbaharın gelişi, kışın soğuk ve uzun gecelerinin yaklaşmasıyla huzursuzlaşan insanlar da mevcuttur.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Depresyonuna Karşı Alabileceğiniz 5 Önlem

mblog_image

“Bu belirtiler bende de var, ne yapalım depresyon başa geldiyse çekeriz.” demek yok! Şimdi sırada sonbahar depresyonu ile mücadele etmenin yollarını öğrenmek var. İşte sonbahar depresyonundan kurtulmanın 5 yolu!

DEVAMINI OKU

Sezonu Geldi: Deri Ceket Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

mblog_image

Sonbahar mevsimine girerken artık yavaş yavaş yazlık kıyafetlerin yerini mevsimlik kıyafetler alıyor. Serinleyen akşamlar, soğuyan gecelerde dışarı çıkarken yanınıza mutlaka ceket ya da ince bir mont tarzı kıyafetler almanız gerekiyor. Bu yazımızda yanınıza alacağınız alternatiflerden en şık olanının seçiminin nasıl olması gerektiğine değinmek istedik.

DEVAMINI OKU

Hafıza Güçlendirmenin 11 Yöntemi

mblog_image

Günlük hayatımızı daha kolay bir şekilde idame ettirebilmek ya da uzun vadede hem iş hem de okul yaşamında başarılı olabilmek için güçlü bir hafızaya sahip olmak, son derece önemlidir. Ancak ilerleyen yaş, günlük hayatın karmaşası gibi nedenlerle hafızamız bizi yavaş yavaş bırakmaya başlayabilir. Siz de yakınlarınızın isimlerini unutmaya, toplantı ortasında önemli bir bilgiyi hatırlamamaya, her gün bindiğiniz otobüs hattını bir türlü aklınıza getirememeye, mutlu olduğunuz anları bir bir aklınızdan çıkarmaya başladıysanız beyninizi biraz harekete geçirmek için birtakım yöntemler uygulamanın zamanı olabilir.

DEVAMINI OKU