MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Dikkat Eksikliği Nedir, 9 Çözüm Önerisi

mblog_image

Dikkat eksikliği; kişinin günlük yaşamında konsantre olmada güçlük çekme, toplanan dikkatin çabuk ve kolay etkilerle bozulması, unutkanlık, dalgınlık, sabır istenen işlerden sıkılıp kaçınma göstermesi gibi sorunlar yaşamasıdır. Yetişkinlerde de çocuklarda da görülebilen bu rahatsızlık, sabır gerektiren ve tedavi yöntemleri ile çözüme kavuşabilen bir durumdur.

DEVAMINI OKU

Su Tasarrufu İçin Etkili 10 Yöntem

mblog_image

Su, tüm canlılar için hayat kaynağıdır. Eğer su varsa yaşam döngüsü var demektir, yani bu kadar net. Bu durumda su kaynaklarımızı akıllıca kullanmalı, israf etmemeli israf edenleri uyarmamız gerekmektedir.

DEVAMINI OKU

Akıllı Telefonların Ömrünü Uzatmanın 8 Yolu

mblog_image

Sürekli gelişen özellikleri, kolaylık sağlayan uygulamalarıyla akıllı telefonlar artık hayatımızın neredeyse merkezinde yer aldı. Gün içinde sevdiklerimizle iletişimi de onlarla kuruyor, bir yere gitmeden tüm rutin işlerimizi de onlarla halledebiliyoruz. Dolayısı ile telefonlarımızı oldukça fazla kullanıyor, ömürlerinin kısalmasına neden olabiliyoruz; ama hemen üzülmeyelim. Akıllı telefonların ömrünü uzatabilecek, daha iyi bir kullanım süreci yaşamamızı sağlayacak birkaç öneri mevcut.

DEVAMINI OKU

Evin Kolay Isınması İçin Dikkat Etmeniz Gereken 10 Detay

mblog_image

Soğuk kış günlerinde dışarıdan geldiğinizde sıcacık bir eve kavuşmanın huzuru öylesine değerlidir ki başka birçok duygunun önündedir. Sıcacık bir eve kavuşmak için ısıtıcılarınızı en yüksek ayara getirmek kolay peki ya faturaları ödemek?

DEVAMINI OKU

Ocak Temizliğinin 9 Püf Noktası

mblog_image

Mis gibi yemeklerin yüklerini de izlerini de taşır ocaklar. Kimi zaman yanan yemek kalıntıları, kimi zaman taşan yemek kalıntıları dert olur bünyelerine. Onları teselli etmek de bize düşer elbette. Bu teselli süreci hem çok vakit alır hem de epey zordur; ama bu süreci kolaylaştıracak birkaç püf nokta bulunuyor.

DEVAMINI OKU

Mutfak Temizliğinde Önemli 13 Kural

mblog_image

Mutfak, evimizin en önemli bölümlerinden biridir. Sağlığımız için yararlı olan yiyeceklerin piştiği bu bölümde tüm şartlar da sağlık için oluşturulmalı, en önemli unsur olan temizliğe daha fazla dikkat edilmelidir. Yoksa çeşitli hastalıklara kendi ellerimizle davetiye çıkarmayı istemeyiz değil mi?

DEVAMINI OKU

Hangi Ev İşi Ne Kadar Kalori Yaktırıyor?

mblog_image

Ev işleri, dert işleri mi demek oluyor? Onları erteleyebildiğiniz kadar erteliyor, aklınıza geldikçe ruhunuz mu daralıyor? Bu içeriğimiz sizin için gelsin, dert gibi gelen ev işleri aslında ne kadar kalori yakmanıza yardımcı oluyor da size sağlıklı bir vücut hediye ediyor birlikte görelim ve tüm ertelenen işlere karşı harekete geçelim!

DEVAMINI OKU

Evde Ekmek Yapmanın 10 Püf Noktası

mblog_image

Her geçen gün organik yemeğe ulaşma fikrinin önemi artıyor. Bir şekilde sağlıklı yaşamanın formülünü bulmak için çabalıyoruz. İmkânı olan bağlara bahçelere koşup kendi yiyeceğini kendisi yetiştiriyor, kimisi güvendiği yerlerden köyde yetişmiş yiyecekler satın alıyor, bazısı da yiyeceklerinin ham maddelerini alıp evde kendisi pişiriyor.

DEVAMINI OKU

Balık Sonrası Evde Oluşan Kokudan Kurtulmak İçin 9 Yöntem

mblog_image

Balık yemeye bayılıyoruz. Başrolünde balık olan sofraların en huzurlu, ziyafet sofraları olduğuna inanıyoruz. Bol yeşillik ile süsleyip sonrasında da güzel bir tatlı ile ziyafeti tamamlıyoruz.

DEVAMINI OKU