MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Reçel Yapmanın Püf Noktaları

mblog_image

Güne güzel başlamanın en kolay yolu, kusursuz bir şekilde hazırlanmış kahvaltı sofrasıyla buluşmaktan geçer. Hele ki sevdiklerinizle de kavuşmuşsanız kimseler değemez keyfinize!

DEVAMINI OKU

Nevresim Temizliğinde Dikkat Edilecek 9 Nokta

mblog_image

“Tatlı rüyalar” dileğinin gerçekleşmesi için ilk kural tertemiz, mis kokulu bir nevresimle bezenmiş bir yatakla buluşmaktır. Öyle ya; şu dünyada iyi hissettiren en güçlü his, evde olmanın huzurunu en derininizde yaşadığınız andır yatağınızla buluştuğunuz an. Bu anın daha da etkili olabilmesi için nevresim temizliğine önem vermeli, onu en şekilde muhafaza edebilmelisiniz.

DEVAMINI OKU

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilecekler

mblog_image

Ayakkabı seçimi, günlük hayatımızda dikkat etmemiz gereken önemli detaylardan biridir. Vücudumuzun tüm yükünü taşıyan ayaklarımızın rahat etmesi demek; günümüzün daha kolay ve enerjik geçmesi demektir. Bu nedenle ayakkabıların en doğru ve en rahatını seçebilmeli, günlük hayatımıza olumlu bir katkıda bulunabilmeliyiz.

DEVAMINI OKU

Makarna Pişirirken İşinize Yarayacak 10 Öneri

mblog_image

Besleyici, doyurucu, ucuz olmasıyla öğrencisinden tutun da en lüks restoran müşterilerine kadar tercih edilen makarna; kolayca hazırlanan bir sofra denince başrol sahibi olan lezzetlerden de biridir. Kolayca hazırlanır elbet, ama bu pişirme esnasında dikkat edilmesi gereken hiçbir şey yok demek değildir. Eğer ki özenli yaşıyor, en basit yemeğin bile hakkını vermek istiyorsanız makarnanın da harika olabilmesi için küçük detaylar mevcut. Makarna pişirirken dikkat edilmesi gereken o püf noktalar neymiş birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Kekiniz Pişmezse Bunları Yapın!

mblog_image

Pofuduk mu pofuduk, tatlı mı tatlı keklere bayılıyoruz! Yanına bir fincan sıcak çay, kahve ya da ılık bir süt alıp keyfin doruklarına çıkıyoruz. Hele ki güzel bir film ya da güzel bir kitaba da başladıysak kimseler ulaşamasın bize. Fakat o da ne! Dışı tam kıvamında pişen kekinizi çatalladığınız an hamur kıvamı ile burun buruna geliyorsunuz. Bu keyif dolu şeridin böylesine tatsız bir şekilde kesilmesini istemezsiniz değil mi? O halde, kekinizin pişip pişmediğine dikkat edin ve pişmediyse hemen müdahale edin.

DEVAMINI OKU

Yemeğin Tuzu Kaçarsa 4 Pratik Çözüm

mblog_image

Hazırlayacağınız yemeğin lezzetli olabilmesi için gerekli olan en önemli detaylardan biri, tuz miktarını iyi ayarlayabilmektir. Tuz miktarını iyi ayarladığınızda yemeği tüm tadanları etkiniz altına alabilir, ayarlayamadığınızda ise geri kalan tüm lezzet doğrularınızın silinmesine neden olabilirsiniz. Yani tuz miktarı, yemek yapma konusunda o denli önemlidir ki sormayın gitsin; ama hemen moralinizi bozmayın! Yemeğin tuzu kaçsa bile birkaç kolay taktik ile yemeği kurtarmak mümkün.

DEVAMINI OKU

Turşu Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken 6 Detay

mblog_image

Turşu yemeyi seviyor, neredeyse her yiyecekten turşu kurabiliyoruz. Birbirinden lezzetli turşu çeşitlerimiz, birçok yemeğin yanına yakışarak en iyi lezzet tamamlayıcısı oluyor, sıradan bir sofrayı birden özenli hale getirebiliyor. Peki en iyi turşuyu yapabilmek için belirli kurallar var mı? Lezzetli bir turşu için kurma aşamasında nelere dikkat etmeli?

DEVAMINI OKU

Bulaşık Makinesi Temizlemenin 7 Yolu

mblog_image

“İyi ki hayatımızda var şu teknoloji” dedirten güzel detaylardandır bulaşık makinesi. Hatta öyle ki birçok kayınvalideye “Aman canım şu temizleyen makineler de birçok gelinden iyi” dedirtir. İyidir hoştur da birçok kirliliği temizleyen bu makinelerin de elbet temizlenmesi gereken zaman gelir çatar. Unutmayın, kirli bir bulaşık makinesi iyi temizlenmeyen tabaklar, lekeli kalan bardaklar demektir. O zamanlarda neler yapmalıyız, biliyor muyuz?

DEVAMINI OKU

Zaman Yönetimi İçin 8 Öneri

mblog_image

Zaman yönetimi bizim için en önemli konulardan biri. Hepimizin gün içerisinde sadece 24 saati mevcut ve hiçbirimizin özel güçleri yok; ama bazılarımız bir gün içerisinde hem günlük işlerini yapabiliyor hem de aile ve arkadaşlarına kaliteli zaman dilimleri yaratabiliyor. Peki bunu nasıl yapabiliyor? Evet, başarılı bir zaman yönetimi ile. Zamanı lezzetli bir pasta gibi düşünürsek onu eşit ve doğru şekilde dilimlediğimizde herkese yetebileceğini unutmamız gerekir. İşte o değerli ve lezzetli pastayı iyi bir şekilde dilimlemenin, zaman yönetiminin püf noktaları!

DEVAMINI OKU