Sezona Göre Giyinin: Sonbahar Giyim Önerileri

Her mevsimin kendine has güzellikleri olduğu gibi, giyim tarzı da vardır. Mevsim geçişlerinde tıpkı doğanın yenilenmesi gibi biz insanların da değişim süreci yaşaması, yenilenmesi gerekir. Bunun için en etkili olacak ilk adımlardan biri de elbette ki giyim tarzımızdır.
Sonbahara girerken hangi parçaların daha şık, daha gerekli olacağını iyi bilmeli kombinleri buna göre belirlemeliyiz. Peki nasıl?
İşte sonbaharda giyim konusunda kafa karışıklığı yaşayan herkesin kendine uygun cevaplar bulabileceği önerilerimiz yazımızın devamında:

1. Pamuklu Kıyafetler En İyisidir

Hem yaz hem kış hem de sonbahar için en iyi tercih, materyali pamuk olan kıyafetlerdir.
Ne çok kalın ne de çok ince kıyafetlerin mutlu ettiği bir mevsim olan sonbaharda pamuklu kıyafetler kurtarıcı olacaktır. Mesela pamuklu bir gömlek, dışarı çıkarken de çok kalın olmayan mevsimlik bir mont ile gününüzü çok şık bir şekilde kurtarabilirsiniz.

2. Skinny Jean Hayat Kurtarır

İster bir yürüyüşe çıkın isterseniz bir davete katılın, giyeceğiniz skinny jean sayesinde ortamın en şık insanı siz olabilirsiniz. Spor ya da topuklu ayakkabı ile rahatça kombinlenebilen skinny jean üzerine salaş bir hırka ya da bir triko giyip birkaç takı ile tamamladığınızda zarif ve şık bir şekilde günü tamamlayabilirsiniz.

3. Farklı Çoraplar

Havaların soğuması ile birlikte vücudunuzun ilk soğuyacağı bölgeler arasında ayaklar gelir. Ayaklarınızı korumak, aynı zamanda çok farklı bir sonbahar şıklığı yakalamak için çorapların sadece ısıtıcı olmasına önem vermeyin. Birçok mağazada, semt pazarında, Migros reyonlarında kolayca bulabileceğiniz değişik tasarım ve birbirinden hoş renklere sahip birçok çorap ile kıyafetlerinizi tamamlayabilir, kendinize özgü bir tarz elde edebilirsiniz.

4. Etek ve Elbiseler Her Zaman Kabul Görür

En rahat kombinlenebilen parçalar arasında yer alan etek ve elbiseler, sonbaharda da gözdeler arasındaki yerini koruyor. Kalem etek ya da sonbahar renklerinden bezeli çiçekli elbiseler ile sonbaharın en şık kadını olma şansını kaçırmayın.

5. Zıt Renklerden Kaçmayın

En bilinen yanlışlardan biri de giydiğiniz tüm parçaların renginin uyum içerisinde olması şartıdır. Halbuki birbirine zıt renklerin arasında da cezbedici bir uyum yakalayabilirsiniz. Mesela kahverengi bir ceketi sapsarı bir çanta ile tamamladığınızda herkesi kendinize hayran bırakabilir, sıradanlıktan çok uzakta bir şıklık yakalayabilirsiniz.

6. Trençkot ve Yağmurluklar

Sonbahar, anlık hava değişimlerinin en sık görüldüğü mevsimlerden biridir. Bu duruma karşı temkinli olmalı ve trençkot, yağmurluk gibi seçenekleri daima yanınızda bulundurmalısınız. Uzunlu kısalı trençkotlar, renk renk yağmurluklar hem mevsimi rahat bir şekilde geçirmenize yardımcı olacak hem de size harika bir hava kazandıracak!

7. Deri Ceket

Sizin tarzınız hangisi? Asi? Romantik? Rocker? Resmi? Seksi? Size en uygun olanı belirleyin ve deri ceket alışverişine çıkın. Kesimleri ve metal parçaları ile her farklı tarza göre uyumlu bir seçeneği kolayca bulabileceğiniz deri ceketler sayesinde sezonu hafif ve ılık bir şekilde atlatabilirsiniz.