Sıcak Havalarda ‘Kokulu’ Serinleten 5 Ev Yapımı Oda Parfümü!

Şimdi Afrika düşünsün! Sıcak havalarda boncuk boncuk terleten, bizi klimalara muhtaç yaşatan ey Haziran sıcağı; senden korkmuyoruz! Bugün sizin için doğal oda kokuları yaptık ancak diğerlerinden farkı ortamı anında serinletmesi ve çok temiz bir ortam oluşturması. Bu reçeteleri bir deneyin deriz!

1- Hmmm Anason mu?

Evet, anasonun rahatlatıcı etkisinden de faydalanıyoruz tabi. Malzemeler: elma, tarçın, yıldız anason ve karanfil. Bir kavanozun içini su ile doldurun ve içine birkaç elma dilimi atın. Sonra diğer malzemeleri ilave edin ve karıştırın. Mis gibi kokacaktır.

elmalı

2- Biraz Ekşi Seviyorsanız

Bol ekşili doğal oda kokusu da yapabiliriz. Yeşil limon, biberiye ve vanilya malzemelerimiz. Kavanoza su doldurun içine önce yeşil limonu atın. Sonra birkaç damla vanilya esansı ya da bizzat tozunu serpin. İçine birkaç dal biberiye atın ve bekletin. Odanız mis gibi kokacaktır.

limon

3- Mis Gibi Yaz Havası

Özellikle kıyı şeritlerine gelindiğinde mis gibi bir kekik kokusu sarıverir etrafı. E madem yaz demek kekik kokusu demek o zaman güzel bir oda kokusu yapalım. Limon, kekik, nane ve vanilya malzemelerimiz. Diğerlerinde olduğu gibi bir kavanoz suya malzemeleri koyun ve bekletin. Odanızın havası bir anda değişecektir.

kekikli_su

4- Odunsu Notalar

Tercihiniz biraz daha odunsu ve portakal aromalarından yanaysa bu karışım tam size göre. Portakal, badem ve kök zencefili su ile karıştırın. Biraz zaman geçtikten sonra odanız nefis kokacaktır.

bademli

5- Salatalık Ferahlığı

Salatalık, reyhan ve limon otunun bir araya gelmesinden doğan enfes bir aroma. Salatalığın ferahlatma etkisi, limon otunun canlandırıcı özelliği ile birleşince ortaya nefis bir oda kokusu çıktı.

salatalık

Oda kokusu için nefis karışımlar hazırladık, size kalan derin bir nefes almak ve modunuzu anında değiştirecek bu şahane karışımları hemen yapmak!