Sıcaktan Bunalanlara Sevgilerimizle: Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 6 İpucu!

Şimdi tabi daha tam hissetmiyoruz, yağmurdu rüzgardı derken tam yaz havasına giremedik ama yakındır; yakında Balkanlar yapar yine yapacağını… Peki müstakbel sıcak yaz günlerinde kendimizi klima dışında serin tutmanın bir yolu yok mudur? Bir değil bin yolu vardır desek yeri. Sizin için serinlemenin yollarını araştırdık.

1- Özellikle güneş sonrası losyonlarınızı oda sıcaklığında değil, buzdolabında tutun. Çok daha ferahlatacaktır sizi.

losyon

2- İçecekleri daha da soğutmak için, ıslak bir havluya sarın. Buzdolabına öyle koyun ve yaklaşık 15 – 20 dakika bekleyin. Çok daha hızlı soğuyacaktır.

içecek

3- Bardaklarınızı dondurucuya koyun ve öyle kullanın. Böylelikle içeceğinizin soğukluğu uzun süre devam edecektir.

bardak

4- Stick şeklinde deodorantı, ayağınızın altına sürerseniz hem kokusunu hem terlemesini önlemiş olursunuz; tıpkı teninizde olduğu gibi.

koku

5- Dondurmanızı dondurucuya bu şekilde bir kapta koyarsanız, dondurmanız bozulmayacak ve aşırı soğuk olmayacaktır; yemesi kolaylaşır yani. Biz mesela şu linkte dondurmadan dondurma yapmıştık, kulağa ilginç geliyor değil mi? Bakın nasıl yaptık…

dondurma

6- Yeşil çayın serinlik üzerine etkilerini biliyor muydunuz? Kaynattığınız yeşil çayı buzdolabınıza koyun ve soğuttuktan sonra vücudunuza sıkın. Müthiş bir serinlik olacaktır.

yeşilçay