Sonbahar Makyajının 6 Püf Noktası

Mevsimler değişince farklılaşmamız gereken konular da artış gösterir. Yaz mevsiminde tercih ettiğiniz renkleri değiştirmenin, sonbaharı cildinize uyarlamanın en iyi yollarından biri de doğru bir sonbahar makyajıdır. Peki doğru bir sonbahar makyajı nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını bulabilmek için yazımızın devamını incelemeniz harika bir fikir olabilir, işte detaylar…

  • Hangi Renkleri Kullanmalısınız?

Sonbahar denince aklınıza gelen ilk renkler hangileridir? Muhtemelen sarı, turuncu, kızıl ve bunlara yakın tüm tonlar… Bu renkleri makyajınızda da kullandığınızda harika bir sonuca ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?
Yaz mevsiminde makyajda kullandığınız enerjik renklere sonbahar ile birlikte veda etmenin tam zamanı. Şimdi sırada kusursuz bir makyaj yapmak için mat renklere geçiş zamanı. Sonbahar makyajında kahverengi, mürdüm, bordo, turuncu gibi renkler kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Nasıl Bir Fondöten Kullanmalısınız?

Sonbahar süresince mat fondöten kullanmaktan kaçınmak iyi bir fikir olabilir; çünkü mat bir fondöten ile nemli bir hava ile birleştiğinde cildinizin pul pul dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle mat fondötenler yerine BB ve CC kremler kullanmak işinize daha çok yarayacak ve cilt güzelliğinizi korumanıza yardım edecektir.

  • Ürünlerin Özelliğine Dikkat Etmelisiniz

Sonbahar ile birlikte bol yağışlı havalar sizi bekliyor demektir. Güzel bir makyajı tamamlayıp dışarı çıktığınızda kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak için makyajda kullandığınız ürünlerin mutlaka suya dayanıklı olmasına özen gösterin ki yağmur ya da şiddetli rüzgârlar sonunda makyajınız bozulmasın.

  • Nemlendirici Kullanın

Yaz mevsimi ile geride kalan sıcak havalar, yerini sonbaharın serin rüzgârlarına bırakıyor. Bu durumdan da en çok cildimiz etkilenip hızlıca kurumaya başlıyor. Cilt kurumasının önüne geçmek için makyaj öncesinde mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici sürmeyi ve makyaj bazı uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

  • Eyeliner Her Daim Kurtarıcı

Uygulaması basit, hafif bir makyaj yapmak istiyor aynı zamanda etkili bir görünüme sahip olmayı düşlüyorsanız makyajınızdaki en hoş detay eyeliner olmalıdır. Düzgün çekilmiş bir eyeliner, mevsim ne olursa olsun her daim makyajınızı en güzel tamamlayan bir araçtır.

  • Metalik Renklere Şans Verin

Sarı, gri, turuncu, bordo gibi sonbaharı anımsatan metalik renkleri makyajınızda bolca kullanarak sonbahar ile muhteşem bir uyum yakalayabilir, bu sonbaharın en iddialı insanı olabilirsiniz. Hadi, size en çok yakışan rengi seçin ve sonbahar makyajına başlayın!