Sonbaharda Dolabınızda Mutlaka Bulunması Gereken 6 Parça

Yaz mevsimini geride bıraktık, yeni kıyafetler düşünür olduk. Artık dolapları mevsime göre düzenlemenin ve gerektiği kadar yenilemenin tam vakti. Peki yeni kıyafetler alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Gerçekten ihtiyacınız olan parçalar nedir biliyor musunuz? İşte bu sonbaharda hem daha şık hem de eksiksiz bir mevsim geçirmenizi sağlayacak, dolabınızda mutlaka olması gereken 6 parça önerisi!

Siz de Migros Sanal Market tekstil reyonlarındaki Sonbahar-Kış aksesuarlarına hemen göz atın.

atki

1. Fular

Fular takmayı seviyorsanız sonbahar, bu aksesuar için en nefis zamanlar olabilir. Hem renkli kombinlerinizi tamamlamak hem de hafiften soğuyan havalara karşı boğazınızı korumak için fular takmayı tercih etmek, en harika yollardan biri. Üstelik fuları saçlarınıza toka, belinize kemer, çantanıza süs gibi birçok farklı şekilde kullanabilir kombinlerinize hareket katabilirsiniz.

fular

 

2. Ceket Çeşitleri ya da Trençkot

Sonbahar ayları, bir anlamda aniden değişen havaları temsil eder. Gündüz bolca güneş olsa da akşam saatlerinde birden değişen hava ile bolca üşüyebilirsiniz. Bunun için her daim temkinli olup yanınızda hafif ama ısıtacak parçalar bulundurmayı unutmayın. Bunun için ince deri ceket ya da trençkot çeşitleri ideal olacaktır.

trenckot-modelleri

3. V Yaka Tişörtler

V yaka tişörtler, en rahat taşınan ve kombinlenebilen kıyafetlerdendir. Hem boyun kısmınızı daha uzun ve ince gösterir hem de hoş bir görünüm kazanmanızı sağlar. Aynı zamanda sonbahar günlerinde üşüdüğünüz vakitlerde giyeceğiniz hırka ve ceketlerle de kolayca uyum göstererek günü harika bir şekilde tamamlamanıza yardım eder.

erkek-tisort

4. Kot Pantolonlar

Kot pantolonlar her günün olduğu gibi her mevsimin de kurtarıcısı olmaya devam ediyor. Sonbahar aylarında da ister şık bir bot ya da babetle ister ceket ya da hırkayla dilediğiniz gibi tamamlayabilir spor ya da resmi bir şıklığı kolayca yakalayabilirsiniz.

kot-pantolon-nasil-yikanmali

5. Yağmurluk

Sonbahar mevsimi, peşinde bolca yağmur bulutunu da getirir. Durum böyle olunca biz insanlara temkinli olmak düşer. Dolabınızda bulunduracağınız 1-2 adet yağmurluk sayesinde hem farklı bir şıklık kazanabilir hem de yağmurdan çok iyi bir şekilde korunabilirsiniz.

trenckot

6. Makyaj Malzemeleri

Mevsim değişimleri ile birlikte kullandığınız makyaj malzemelerinin de renklerini değiştirmeye başlamak gerekir. Yazın daha uçuk tonlarda seçimler yaparken sonbahar ile birlikte daha mat ve koyu renkte makyaj seçimlerine geçiş yaparak tarzınızı konuşturabilirsiniz.

makyaj-cantasi

7. Çoraplar

Yazın çorap giymeseniz de sonbaharda her ne kadar sevmiyor olsanız bile çorap giymeye yavaştan başlamanız gerekir. Kışa göre daha ince ve desen desen, renk renk çoraplar ile hem soğuktan korunabilir hem de kombinlerinizi daha hoş hale getirebilirsiniz.