Taze Meyvelerle Yapabileceğiniz 5 Doğal Cilt Maskesi

Yediğimizde bedenimize tazelik katan taze meyveler doğanın birer mucizesi. Onlarla yapılabilecek onlarca cilt maskesi ile cildinizi daha da muhteşem hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de kimyasal kullanmadan en doğal halleri ile… İşte sizin için taze meyveler ile hazırlayabileceğiniz arındırıcı ve gözeneklerinizi açıcı 5 cilt maskesi tarifi.

1) Çilek Maskesi: Yalnızca üç adet iri çilek ile hazırlayabileceğiniz bir maskedir. Bunun için üç adet iri çileği iyice pürüzsüzleşene kadar ezin, cildinize uygulayın ve on dakika kadar bekletin. Ardından gülsuyu ile cildinizi temizleyin. Cildinizin yumuşaklığına ve temizliğine inanamayacaksınız. Aynı zamanda bu maske ile cildiniz ışıldayıp canlanacak.

Cilek Maskesi

2) Elma Maskesi: Soyulmuş ve dilimlenmiş yarım elma, bir çorba kaşığı bal, bir yumurta sarısı, iki kaşık zeytinyağı ve bir damla sirkeyi blenderda karıştırın. İyice ezilen ve pürüzsüzleşen bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayarak kurumaya bırakın. Ardından ılık su ile yıkayarak temizleyin.

elma

3) Greyfurt Maskesi: Bir yumurtanın beyazını iyice kabarana kadar çırpın. Ardından bir çay kaşığı ekşi krema ve yine bir çay kaşığı greyfurt suyu ekleyerek iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Sıcak su ile durulayın.

Greyfurt Maskesi

4) Portakal Maskesi: İki yemek kaşığı portakal suyunu, yarım bardaktan biraz daha az süt ile karıştırın. Ardından pamuk ile yüzünüze uygulayın. Bu basit maske cildinizi eskisinden daha yumuşak ve pürüzsüz yapacak.

portakal

5) Muz Maskesi: Bir adet muzu iyice ezin ve göz kararı bal ekleyerek cilde sürülebilir hale getirin. Tüm yüzünüze uygulayın. Uygulama sonunda cildiniz bir porselen kadar düzgün olacak!

muz