Mis Gibi Koktu Buralar: Tenlere Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

“Her şey unutulur, kokunuz asla” diye bilindik bir cümle ile başlayalım yazımıza. Kokular insanı farklı mekanlara, farklı zamanlara, farklı duygulara götürüverir… Hal böyle olunca, gelin de unutun maziyi; siz unutsanız burnunuz unutmaz zaten. Diyeceğimiz o ki parfüm candır. Peki gelelim bugün konuşacaklarımıza.

Neyse, bugün sizinle ten rengine uygun parfümleri paylaşmak istedik. İşte tenlere göre parfüm seçimi.

1- Esmeralla!

Parfüm seçiminde şanslısınız… Oryantal tabir edilen, içinde hafif çiçek barındıran parfümler ideal. Bunların yanı sıra gül ve yasemin kokuları da teninize yakışacaktır.

sac-bakimi

2- Sarışınella!
Tatlı vanilyalar, hanımelleri, zambaklar ve içinde ‘çiçek’ olan kokular sarışınlar için ideal. Bunların yanı sıra ‘musk’ olarak adlandırılan ve içinde hafif dozda pudra barındıran kokular da teninize yakışabilir.

yagmurdan-dagilan-saclar

3- Kumralella!

Gelsin baharatlar… Baharatlı notaları barındıran parfümler, kumrallar için ideal. Kumrallar için en ideali baharatlı olanlar diyebiliriz.

parlak-saclar-icin-maske

4- Kızılella!

Aslında kızıl saçın devamı beyaz ten olarak şekillenir. Konu beyaz ten olunca da fazla ağırlıktan kaçınmakta fayda var.

sac-bakimi

5- Beyazella!

Karpuz olur, kavun olur, şeftali olur… İçinde meyve olan kokular, beyaz tenliler için ideal kokulardır.

sac-bakimi-onerileri

Diyeceğimiz o ki parfüm tarzdır, duruştur, stildir. Kendi teninize uygun stili bulmak için tek ihtiyacınız burnunuz! Sizi burnunuzla birlikte en yakın Migros‘a davet edelim; parfüm seçeneklerimiz ile iyi günlerde mutlu anılar toplamak dileğiyle…