Tırnak Soyulmasına İyi Gelen 6 Öneri

Tırnakların sağlıklı olması ve iyi bir görünüm kazanması, kişisel bakım konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak aşırı stres, tiroid problemleri, yanlış diyet uygulamaları, uzun süre suya ya da çeşitli kimyasal ürünlere maruz bırakma gibi çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilen tırnak soyulmaları, canları oldukça sıkabilir.
Eğer siz de tırnaklarınızın soyulmasından şikâyetçiyseniz yazımızın devamında bu durumu gidermek için işinize yarayacak önerileri bulabilirsiniz.
Tırnak soyulmasına ne iyi gelir, tırnak soyulmasında tedavi yöntemleri nelerdir gibi soruların cevaplarını bulabilmeniz için işte detaylar…

1.Oje Tercihini iyi Yapın

Ojeler aşırı bir şekilde kimyasal içerdiğinden tırnak sağlığınızı tehdit eder. Bu durumda oje kullanımından mümkün olduğunca vazgeçmek en iyi karar olacaktır, ancak her kıyafete ayrı renk oje sürmek en büyük keyiflerinizdense, renk renk tırnaklar sizin enerji kaynağınızsa en azından daha doğal içerikli ve bilindik markalarda, kaliteli ojeleri tercih ederek tırnaklarınızın soyulmasını bir nebze olsun engelleyebilirsiniz.

2.Badem Yağı ve Zeytinyağını Karıştırın

Tırnak soyulmasından kurtulabilmek için işte size doğal mı doğal bir yöntem! 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırıp tırnaklarınızı bu karışım içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygulayarak tırnaklarınızı nemlenmesini ve beslenmesini sağlayabilir ve tırnak soyulmalarını sonlandırabilirsiniz.

3.Beslenmenizi Değiştirin

Düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmiyorsanız tırnak soyulması, vücudunuzun size verdiği bir sinyal olabilir. Genellikle sağlıksız gıdalara yöneliyor, vitamin ihtiyacınızı göz ardı ediyorsanız acilen özellikle A, B, D vitaminleri ve kalsiyum bakımından zengin seçenekleri sofranıza dahil etmenin tam zamanı demektir. Tercih edeceğiniz daha doğru bir beslenme planı ile tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar, soyulmalarının önüne geçebilirsiniz.

4.Eldiven Kullanın

Bulaşık yıkamak gibi birçok temizlik işlemi sırasında kullandığınız kimyasal ürünler, el ve tırnak sağlığınızı önemli ölçüde tehdit eder, tırnaklarınızın soyulmasına neden olur. Bunu önlemek için temizlik malzemelerinin doğal olanlarını tercih etmenin yanı sıra temizlik eldiveni takarak işe koyulmanız size çok önemli bir koruma sağlayacak, tırnaklarınızı soyulmaktan koruyacaktır.

5.Ürün Takviyeleri Edinin

Birçok insan tırnak soyulması ile mücadele ettiğinden piyasada bu soruna dair birçok ürünü kolayca edinebilmeniz mümkündür. Nemlendirici oje, tırnak sertleştirici gibi ürünlerden edinip düzenli olarak kullandığınızda tırnak sağlığınızdaki olumlu değişime tanık olabilir, tırnak soyulmalarına veda edebilirsiniz.

6.Törpüleyin

Tırnak soyulması probleminden kurtulmanız için özel törpülerden yararlanabilirsiniz. Bu törpülerle tırnaklarınızın üzerini hafifçe törpüleyerek soyulmaya meyilli olan kısımları yok edebilirsiniz. Ancak bu işlemi çok sık olmamak kaydıyla düzenli uygulamakta fayda var, aksi takdirde tırnaklarınızın daha da incelmesine neden olabilirsiniz.