Trençkot Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 9 Detay

Kış mevsimine giderek yaklaştığımız günlerde direkt olarak kapkalın kabanlar giymeye başlayacak değiliz ya? Bize trençkot gibi daha hafif ve şık seçenekler lazım. Peki trençkot seçerken nelere dikkat etmeli de daha doğru kombinler yaratabilmeliyiz? İşte detaylar!

1. Rengini Belirleyin

Her zevke göre renkte trençkot bulmak oldukça kolaydır; ama en çok kabul gören ve trençkot denince akla gelen ilk seçenek bej rengidir. Renk seçimi elbette ki sizin zevkinize kalan bir kısımdır; ancak bej rengindeki trençkotların da her şeye daha kolay yakıştığı da bir gerçektir.

trenckot-modelleri

2. Beden Ölçülerinizi Belirleyin

Bir trençkot almadan önce belirlemeniz gereken en önemli şey beden ölçülerinizdir. Beden ölçülerinizi belirledikten sonra en doğru trençkotu seçebilir ve şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

trenckot

3. Uzun Boyluysanız Dikkat

Eğer ki uzun boyluysanız diz hizasında ya da uzun trençkotları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

kadin-trenckot

4. Kısa Boyluysanız Dikkat

Kısa boylu ve hafif kiloluysanız seçtiğiniz trençkotu giyerken kemerini bağlamamaya özen göstermeniz gerekir.

trench-kot

5. Tarzınızı Belirleyin

Trençkot, doğası gereği aslında resmi bir havası olan bir parçadır. Bu nedenle eğer ki fazla resmi bir görünüm yaratmak istemiyorsanız kombininizi tamamlarken dengeleyici seçimler yapmanız gerekir. Trençkotun resmi havasını biraz olsun dağıtmak için canlı renklere sahip bir çanta ve fular ile kombinlemek doğru bir karar olacaktır.

trenckot-secerken

6. Geniş Kalçalara Sahipseniz Dikkat

Geniş kalçalara sahipseniz trençkot seçiminde dikkat edeceğiniz ilk nokta kısa bir trençkottan uzak durmanız gerektiğidir. Kalçalarınızı biraz kamufle edebilmek istiyorsanız etekleri daha uzun olan trençkotlar sizin için en doğru karar olacaktır.

trenc-kot-modasi

7. Kıvrımlı Hatlara Sahipseniz Dikkat

Türk kadınlarının genel olarak sahip olduğu özelliğe siz de sahipseniz ve kıvrımlı bir vücudunuz varsa orta boy trençkot seçimi sizin için en doğru karar olacaktır. Bu seçim ile vücudunuzun daha hoş görünmesini sağlayabilir, şıklığı daha doğru bir şekilde yakalayabilirsiniz.

kadin-ve-moda

8. Çelimsiz Bir Vücuda Sahipseniz Dikkat

Daha zayıf bir vücuda sahipseniz ve bunu biraz kamufle etmek istiyorsanız geniş yakasız trençkotlar sizin için kurtarıcı olabilir.

moda-ve-kadin

9. Kum Saati Figürü Vücuduna Sahipseniz Dikkat

Birçok kadının hayali olan kum saati tipinde bir vücuda sahipseniz parlak ve orta uzunluktaki trençkotlar sizin için iddialı ve hoş bir seçim olabilir.