Uçağa İlk Kez Bineceklere 7 Tavsiye

İlk kez uçak yolcuğu yapacaksanız içinizi korku ve heyecan; aklınızı birçok soru kaplıyor demektir. Yazımızın devamında uçak yolcuğu öncesinde ve sırasında uygulamanız gereken, işinizi kolaylaştıracak önerilere yer verdik. Eğer siz de bugünlerde ilk kez yapacağınız bir uçak yolculuğuna hazırlanıyorsanız gelin detaylara birlikte bakalım…

  1. 1.Erken Gelin

Garantici insanlar iyi bilir, onlar her yere belirtilen saatin çok daha öncesinde gitmeyi hedefler. Uçağa ilk kez biniyorsanız sizin de garantici olmanızın tam zamanı. Uçağa binmeden önce yapılacak kontrollere yetişmek için önce davranın. Dış hat uçuşlarında 3 saat, iç hat uçuşlarında 2 saat önceden havalimanında olmanın özellikle tatil dönemleri gibi yoğun zamanlarda size büyük kolaylık sağlayacağını unutmayın.

  1. 2.Terminalinizi Kesinleştirin

Uçağınız büyük bir havalimanından hareket edecekse uçuş zamanında karıştırmamak için terminali önceden kesinleştirmekte  fayda var. Terminallerin birbirinden çok uzakta olma ihtimalini düşünerek uçuş öncesi rahat bir zamanda havalimanı sorumluları ile iletişime geçip net bir bilgi edinin.

  1. 3.Sakız Alın

Yanınıza sakız alma fikri size başta ilginç gelebilir ancak uçuş sırasında çok işinize yarayacağının garantisini verebiliriz. Uçuş sırasında oluşacak basınç, kulaklarınızda rahatsız edici bir baskıya neden olacaktır. Buna engel olabilmek için sakız çiğneyebilir ve daha rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

  1. 4.İlaç Taşıyın

Daha önce hiç uçak yolculuğu yapmadığınız için uçak yolculuğunda midenizin bulanıp bulamadığını bilemezsiniz. Bu nedenle yanınıza mide bulantısı ya da benzer durumlara karşı iyi gelecek bir ilaç alarak tedbirli olmakta fayda olacaktır.

5.Kitap ve Müzik Çalar Almayı Unutmayın

Uçak yolculuğu boyunca telefonunuzu ve internet bağlantısı olan her cihazınızı kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir duruma yönelik hele ki uzun bir yolculuk yapacaksanız önlem almayı unutmayın. Yanınıza internete ihtiyaç bırakmayan güzel bir kitap ya da müzik çalar gibi seçenekler alarak yolculuk stresini ve sıkıntısını atabilirsiniz.

  1. 6.Bagaj Ayrımına Dikkat Edin

Her havalimanı ve bilet sınıfının belirlediği bagaj hakları vardır. Bu nedenle bagaj ağırlığınıza dikkat edin ve buna göre bagaj teslim sırasına girip girmemeye karar verin. Bagajınız eğer ki belirlenen ağırlıklar üstündeyse bagaj teslim noktalarına gidin.

  1. 7.Yanınıza Kıyafet Alın

Uçak yolculuğu sırasında sıcaklık epey düşük olabilir. Bu nedenle ve yolculuk sırasında bavulunuza ulaşamayacağınız için yanınıza mutlaka yedek bir kıyafet almayı unutmayın.