Ütü Kullanmadan Kırışıklıklardan Kurtulabilmenin 6 Yolu

Ütü yapmak, birçok insanın kabusu gibidir. Mümkün olduğunca ertelense de bir an geldiğinde artık o dağ gibi biriken gömleklerden, uzun uzadıya pantolonlardan kaçmak imkansız hale gelir. İşte tam da böyle anlar için size 6 güzel tavsiyemiz var. Sıcak havalarda iyice işkence haline gelen ütünün sıcağından kurtaracak, üşengeçliğinize ilaç gibi gelecek 6 etkili yönteme gelin birlikte bakalım…

1. Fön Makinesi Kullanın

Ütü kullanmadan kırışıklıklardan kurtulmanın en pratik yollarından biri fön makinesinden yararlanmaktır. Kırışık kıyafetinizi iyice gerdirdikten sonra fön makinesini en sıcak seviyede açın. Üflenen havayı direkt olarak kırışıklıklar üzerine tutun. Bu sayede ütü kullanmadan kırışıklıkların açılmasını sağlayın.

2. Saç Düzleştirici Kullanın

Saçlarınızı düzleştiren bir yardımcı neden kıyafetlerinizi de kırışıklıklardan kurtarmasın, öyle değil mi? Ütü yaparken en çok zorlayan yaka, düğme arası, manşet gibi kısımları düzleştirici ile kolayca düzeltebilir, ütü kullanmadan da son derece pratik bir şekilde en mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz.

3. Tencere Kullanın

Sırada; evinde ütü olmayan ve sürekli makarna kaynatan öğrenci evlerine ilaç gibi gelecek bir yöntem var desek hiç de abartmış olmayız!

Su kaynatıp pişirdiğiniz makarnayı boşalttıktan sonra tencereyi ısısını kaybetmeden kırışıklıklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Kırışık kıyafetinizi gerdirerek düz bir zemine koyduktan sonra üzerine sıcak tencereyi bastırın, bu sayede kırışıklıklardan kolayca kurtulun.

4. Buhardan Yararlanın

Çaydanlıkta su kaynattıktan sonra yükselen buhar sayesinde küçük kırışıklıkları açabilirsiniz. Nasıl mı? Kıyafeti gergin bir şekilde astıktan sonra çaydanlıktan çıkan buharı kırışık kısmın 15 cm kadar uzağına denk getirin. Ütü derdinden, elektrik faturasının yükünden kurtaran bu pratik yöntem sayesinde kırışıklığın açıldığını görebilir, çay keyfinizi katlayabilirsiniz.

5. Güzelce Silkeleyin

Kıyafetlerinizin yıkamadan sonra kırıştığı aşikar, o halde kırışıklıklardan kurtulmak için hemen yıkama sonrasında müdahale etmek en doğrusu olabilir. Kıyafetlerinizi çamaşır makinesinden çıkar çıkmaz güçlü bir şekilde silkelerseniz kırışıklıkları büyük ölçüde yok edebilir, ütü kullanmaya gerek duymayabilirsiniz.

6. Sprey ve Güneş

Evde olmadığınızda dahi kırışıklıklardan kurtulmanız için güneş ve sprey şişesi ikilisi yardımınıza koşabilir. Sprey yardımıyla kırışıklıklar üzerine sıcak su sıkıp daha sonra kuruması için kıyafetinizi güneş altına serdiğinizde kırışıklıkların açılmasını sağlayabilirsiniz.