Uzun Bir İş Gününden Sonra Tazelenmenin 5 Yolu

Uzun bir iş gününün ardından evinize geldiniz. Ya yapmanız gereken işin fazlalığı ya çakışan öncelikler ya da yanlış giden birçok şey sizi zihinsel ve fiziksel olarak bunalttı. Ama artık evinizdesiniz, şimdi rahatlama zamanı! İşte size iş yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacak 5 tavsiye:

1. Uzanın ve hiçbir şey yapmayın!

İşten sonra rahatlamanın en iyi yollarından biri uzanıp iş stresinden uzaklaşmaya çalışmaktır. Yatağınıza ya da koltuğunuza uzanın. Gözlerinizi kapatın ve hiçbir şey yapmayın! Ne uzanıp kitap okuyun ne de telefonunuzla oynayın. Odayı gözden geçirip temizlenecek ya da kaldırılacak şeyler aramayın, bu sadece dikkatinizi dağıtır. Bu dinlenme meditasyon olmasa da, meditasyon kadar dinlendirir sizi. 10-15 dakika arası dinlenmek yeterlidir. Eğer kısa bir uyku çekmek isterseniz bunu çok uzun tutmayın; çünkü uyku düzeniniz bozulabilir.dinlenmenin_yolları

2. Egzersiz yapın!

Uzun bir çalışma gününden sonra rahatlamanın başka bir yolu ise egzersiz yapmaktır. Koşu, futbol, yüzme, yürüyüş, canınız hangi sporu yapmak isterse yapabilirsiniz. Ya da çok yoruldum, evden çıkmak istemiyorum diyenler için yoga ve pilates de yapılabilecek sporlar arasında. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pilates için pilates topu en yakın Migros’ta ya da bir tık uzağınızda!

egzersiz

3. Duş alın!

Tazelenmek için en güzel yol temizlenmektir. İster küveti doldurup kitap okuyun, ister gözlerinizi kapatıp sıcak suyun tadını çıkarın, isterseniz kısa bir duş alıp gözeneklerinizi açın ve kendinizi yenileyin. İki türlü de stresinizin küvet deliğinden akıp gittiğini göreceksiniz. Migros’la duş keyfinize keyif katın. Migros Sanal Market için tıklayın!

banyo

4. Rahat kıyafetler giyin!

Eve döndüğünüzde takım elbisenizi, kumaş pantolonunuzu çıkarıyorsunuz elbette. Peki giydiğiniz kıyafetin rahatlığına dikkat ediyor musunuz? Burada dikkat etmeniz gereken şey, değiştirdiğiniz kıyafetin gerçekten çok rahat olması, hatta en rahat kıyafetiniz olması! Modayı boş verin ve sahip olduğunuz en rahat kıyafeti giyin. Bu bir tayt ya da eşofman olabilir. Yeter ki içinde kendinizi mutlu hissedin.

is-sonrasi-dinlenmek-icin

5. Sevdiğiniz bir şey yapın!

Ofiste uzun bir günden sonra yarın yapacağınız işleri, tamamlanması gereken projeleri, size bekleyen görevleri unutun. Zevk aldığınız aktiviteleri düşünün. En sevdiğiniz şarkıları dinleyin, film ya da TV izleyin. Yemek yapmayı seviyorsanız kendinize bir kek yapın. En büyük hobiniz resim çizmek mi? O zaman sizi resim yapmaktan alıkoyan tüm düşünceleri unutun. Sadece ve sadece yaparken zevk aldığınız şeyleri yapın! Böylece yarın sizi bekleyen görevlere hazır bir şekilde rahatça uyuyabileceksiniz. Migros’tan içinizi açacak bir film önerisi! Ayağınızı uzatın ve gülmekten kırılmaya hazır olun! Migros’un film önerisi için tıklayın!