Vücut Tipine Göre Tişört Nasıl Seçilir?

Tişörtler, hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasındadır. Özellikle yaz aylarında incecik, efil efil bir tişört en rahat,en ferah kombinlerin adetâ yaratıcısıdır. Renk renk, model model tişörtler ile hem şık hem de rahat olmak mümkündür. 

Siz de hem şık hem de rahat olmayı hayat mottosu haline getirmiş olanlardan birisiniz; peki vücudunuza göre, doğru bir tişört nasıl olmalıdır biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yaklaşın; sizi daha hoş gösterebilecek tüm detaylar yazımızın devamında sizi bekliyor.

İşte tişört seçerken dikkat etmeniz gereken 5 Nokta:

1) Armut Tipi Vücuda Sahipseniz…

Dar omuzlar, hafif yuvarlak göbek ve basenlere sahipseniz size en uygun tişört seçimi, bele doğru genişleyen V yakaya sahip modeller olacaktır. Böylelikle vücudunuz daha güzel görünecektir. 

tisort-katlama

2) Elma Tipi Vücuda Sahipseniz…

Olabildiğince yuvarlak hatlara sahipseniz uymanız gereken en önemli detay, vücudunuzun üst kısmını gösterişten uzak ve arka planda tutmanız gerektiğidir. Bunun için göğüs kısmının pul, çiçek, kemer, büyük desenlerle süslendiği kıyafetler tercih etmemek size göre en doğru karar olacaktır. Sade bir tarza sahip, koyu renkli, polo yaka ya da V yaka, asimetrik kesimde salaş, özellikle bel kısmı bol olan tişört modelleri ile daha hoş görünebilirsiniz.

beyaz-tisort

3) Kum Saati Tipi Vücuda Sahipseniz…

İnce bir bele, bir miktar geniş omuz ve basenlere sahipseniz oldukça şanslı sayılabilirsiniz. Yakası kruveze inen, bele oturan modeller, açık yuvarlak yakaları rahatlıkla tercih edebilir güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

erkek-tisort

4) Geniş Omuzlara Sahipseniz…

Geniş omuzlarınızla birçok elbise modelini şahane bir şekilde taşırken tişört seçiminde zorluk yaşayabilirsiniz. İnce ip askılı modeller tercih etmek yerine daha geniş askılara sahip tişörtler ile şahane görünmeniz mümkündür. Salaş, tek omzu düşük modeller ile omuzlarınızın genişliğini kamufle edebilir, belinizin inceliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

erkek-modasi

5) Büyük Göğüslere Sahipseniz…

Hafif bir şekilde göğüs dekoltesi veren, yuvarlak ya da V yakalı, salaş ve bohem modeller sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır. İp askılar yerine kalın askılar, hafif dökümlü modeller ile gayet hoş görünebilirsiniz. İri çiçek desenler, göğüs kısmında pul gibi süslemeler olan tişörtlerden kaçınmak sizin için doğru bir karar olacaktır.