Vücut tipinize göre giyinin!

İlkbahar geldi, yaz kapımızda! Kışın giydiğiniz, vücut hatlarınızı gizleyen büyük paltolarınızı, geniş kazaklarınızı dolaba kaldırma vakti geldi. Artık saklanacak yer yok! Siz de vücut tipinizi öğrenin ve ona göre giyinerek vücudunuzun beğenmediğiniz bölgelerini ince, tiril tiril kıyafetlerle gizleyin!

Vücut tipi, vücut proporsiyonuyla, moda da bu proporsiyonları en güzel gözükecek şekilde giydirmekle alakalıdır. İnce bir kadınla kıvrımlı hatlara sahip bir kadının ya da kısa bir kadınla uzun boylu arkadaşının vücut şekli birbirine benzeyebilir. Vücut tipleri hakkında düşünürken boy ve kiloya odaklanmayın, şekle odaklanın!

Her birimiz eşsiz ve özeliz, vücutlarımız da öyle! Buna rağmen vücut tipleri 4 genel kategoriye indirgenmiştir; armut, dikdörtgen, elma ve kum saati. Sizin de vücut tipiniz bu saydıklarımızdan biri ya da iki ya da daha fazlasının karışımıdır. Vücut tipinizi belirlediğiniz zaman, hangi moda trendlerini takip edeceğinize ya da hangilerinden kaçınacağınıza kolaylıkla karar verebilirsiniz. Ayna karşısında biraz zaman geçirin ve vücudunuzun adil bir değerlendirmesini yapın. Sonra da bu moda tavsiyelerini kendinize uygulayın:renkli_giysi

Armut Tipi vücut:

Ünlüleri: Kim Kardashian, Eva Mendes, Jennifer Love-Hewitt, Katherine Heigl

Özellikleri: Alt vücudunuz üst vücudunuzdan daha geniştir, başka bir deyişle, kalçalarınız omuzlarınızdan daha geniştir. Kalça kısmınız yuvarlak, beliniz belirgindir.

Öne çıkarması gereken bölgeleri: omuzlar, üst gövde, ve düz karınelma

Moda golleri: Bel ve kolları ortaya çıkarmak, omuzlara ve üst vücuda hacim katıp kalçaları minimize etmek.

Giymeli: Dikkati basen ve göbekten uzaklaştıracak parçalar seçmeye özen göstermek gerekiyor. Giyilen yelek, ceket, mont gibi kıyafetlerin uçları köşe olmalı; çünkü yuvarlak uçlar zaten belirgin ve yuvarlak olan basen kısmını ortaya çıkarır. Sivri kesim kıyafetler kullanılması en uygun tercih olur. Pantolonlarda dikine çizgi ve yüksek bel, eteklerde ise kalem eteği tercih etmek en mükemmel görüntüyü yakalamanızda yardımcı olacaktır. Armut tipi vücut şekline sahip kadınlar orta boy çantalar kullanmalı ve hatlarını inceltmek için sivri burunlu ve kibar ayakkabıları tercih etmeledir.

Giymemeli: Kargo pantolon ve baskılı etek gibi dikkati kalçalara çekecek kıyafetler seçilmemesi gerekiyor.

Dikdörtgen vücut tipi:

Ünlüleri:  Natalie Portman, Cameron Diaz, Kate Hudson, Hilary Swank

Özellikleri: Bel, kalça ve omuz genişliği neredeyse eşittir. İnce dikdörtgen vücutların atletik bir görüntüsü vardır.

Öne çıkarması gereken bölgeleri: Kollar ve bacaklar. Hiçbir bölgenizi küçük göstermek zorunda değilsiniz.kıyafet

Moda golleri: Kıvrımlar oluşturmak ve ince kol ve bacakları ortaya çıkarmak.

Giymeli: Kıvrımlı gözükmek için derin yuvarlak yaka ve kalp yaka üstler tercih etmek gerekiyor. Büyük, kabarık ve fırfır yakalı üstler kullanmak göğüs kısmınızı geniş göstermenize yardımcı olacak. Destekleyici sutyen kullanın. Rengarenk etekler ve pantolonlar giymekte özgür olun.

Giymemeli: Bol ve dökümlü kıyafetler tercih etmeyin.

Elma Tipi Vücut:

Ünlüleri:  Drew Barrymore, Queen Latifah, Eva Longoria, Jennifer Hudson

Özellikleri: Vücut ağırlığınızın çoğu dar olan kalçalarınızın üzerindeki kısımda toplanmıştır. Kalçalar dardır. Sırtınız ve omuzlarınız geniştir.

Öne çıkarması gereken bölgeleri: Bacaklarvücut_tipi

Moda golleri: Gövde kısmını uzun göstermek, bacakları ortaya çıkarmak ve belinizi dar gösterecek moda illüzyonları yapmak

Giymeli: Tekrenkli kombinlere yönelin. Uzun bir gövde görüntüsü için V yaka bluzleri tercih edin. Kaldırıcı ve toparlayıcı etkili sutyenler tercih edin. Belinizin en dar kısmına kemer takın. Dikkatleri üst vücuttan ince bacaklara çekmek için kısa etekler giyin.

Giymemeli: Dikkati üst vücuda çekecek büyük yakalar, detaylar tercih edilmemeli. 

Kum saati Vücut Tipi:

Ünlüleri: Beyonce, Salma Hayek, Scarlett Johansson, Halle Berry, Vanessa Minnillo

Özellikleri: Omuzlarınız ve kalçalarınız eşit genişlikte, beliniz ise hepsinden incedir.

Öne çıkarması gereken bölgeleri: Kıvrımlar, kıvrımlar, kıvrımlar!elbise

Moda golleri: Kıvrımlarınızı göstermek. Beyonce’ninki gibi bir vücuda sahipseniz çok şanslısınız! Tek yapmanız gereken kıvrımlarınızı göstermek. Sadece çok yapışık ve abartılı kıyafetler giyerek bunu abartmadığınızdan emin olun.

Giymeli: Güzel ve destekleyici bir sutyenle göğüs kısmınızı öne çıkarın. Üzerinize oturan elbiseler giyin. Belinize kemer takarak kum saati şeklinizi belirginleştirin. Yüksek belli etekler tercih ederek kalçalarınızı ortaya çıkarın. Düz kesim ve dar paça kotlar giyin.

Giymemeli: Bol kıyafetler giyip kıvrımlarınızı saklamayın.