Yağmur Çamurda Bile Pırıl Pırıl Parlayan Saçların 5 Sırrı!

Hanımlar beyler, mevzumuz derin; sağlıklı saçlar! Bugüne kadar pek çok maske tarifi verdik size; canlandırıcı saç bakımı, bakım kürleri, yumurtalı saç maskesi ve daha pek çoğu… Bu sefer işin maske değil de ‘tüyo’ tarafına değineceğiz ve kış ayında bile güzel görünmenin altın kurallarını paylaşacağız. Hazır havalar da bozdu, aman saçımızı çabuk tutalım.

sac-bakimi

1- Saçınızı Geceden Yapın!

Yıka ve çık saçı olarak adlandırdığımız durum, mevsim kış olunca pek de sempatik olmuyor. Saçlarınızı şekillendirip çıktıktan sonra rüzgar, yağmur ve nem sizi üzebiliyor. Bunu önlemenin yolu da saçı bir gece dinlendirmek. Geleneksel şeklinizi verdikten sonra toplayın ve yatın, sabaha çok daha ahenkli uyanırsınız.

Not: Eğer saçlarınızın olduğundan daha gür ve havalı durmasını istiyorsanız, başınızı öne eğip saçınızı aşağı doğru tarayın ve başınız eğikken toplayın; bakın sonra ne oluyor 🙂

migrostvblog_cicekligelinsaci_v1_190617

2- Yüzyılın İcadı ile Kanka Olun!

Kuru şampuan! Migros raflarında pek çok çeşidini bulabileceğiniz kuru şampuanlar tam bir devrim! Sönen saçlarınıza yine baş aşağı olacak şekilde kuru şampuan uygulayın. Başınız aşağıdayken 15 cm uzaktan saç spreyi sıkın ve 10 saniye bekleyin. Sonra geriye atın ve güne bomba gibi başlayın!

3- Kepeğin Doğal Çözümü!

Limon suyu! Kozmetik ürünler ile kepeğe anında çözüm sağlayabileceğiniz gibi doğal yollarla da bu minik pamukçuklardan kurtulabilirsiniz. Limon suyu, zeytinyağı ve su ihtiyacınız olan 3 malzeme. Karıştırıp saç diplerinize sürün ve bekleyin. Sonra yıkayın ve kepeklerle vedalaşın.

4- Şampuana Rağmen Çıkmayan Kalıntılar!

Bir gün önce spreyi biraz fazla sıktınız diyelim… Ya da belki de öyle bir hava vardı ki saç diplerinizin tıkandığını hissediyorsunuz. Çözümü çok basit. Hemen karbonat ve suyu karıştırın ve saç diplerinize döküp durulayın. Kökler nefes aldıkça siz de rahatlarsınız.

pembe_sac

5- Kalk Gidelim Diyen Saçlar İçin!

Bildiğiniz krem. El kremi olur, yüz kremi olur, gece kremi olur hiç fark etmez. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra sadece uç kısımlarına fındıktan biraz daha az olacak şekilde krem sürün. Parmak aralarınızdan tarak gibi tarayın ve kremi iyice yedirin. Dışarda kar da olsa o saç kabarırsa gelin, sözümüz iade!

Saç bakımınıza dair daha pek çok öneri için kalemimiz işlemeye devam edecek, bizi takip etmeye devam edin! 🙂