Yaz Düğünü Önerileri

“Yaz düğünü isterim! Yaz gelini olacağım!” diye şart koşan gelinler, yaz seven damatlar yaklaşın; bu içeriğimiz tam size göre! Yaz düğünü yapacaklara, düğün keyfinin bozulmamasını sağlayacak öneriler için satırlarımızın devamını bizce bir kenara not alın.

İşte yaz düğünü için hayat kurtaracak 7 detay:

  • Sineksavar Kullanın

Biliyorsunuz artık gelinlik modelleri eskiye göre epey değişti; artık birçok gelin uçuşan ve kısa gelinlik modellerini tercih ediyor. Bu durumda düğününüz de açık alanda olacaksa epey dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Sinek, böcek gibi birçok haşerenin saldırısına uğrayıp kötü anılar edinmemek için yanınızda mutlaka sineksavar bulundurun ve vücudunuzun açık kalan bölgelerine uygulayın. Böylece düğün töreninizi daha rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

dugun

  • Yedek Gömlek ve Yelek

Damatlık, her ne kadar yazlık kumaştan hazırlanmış dahi olsa ceket kullanımı birçok erkeğin sıkılmasına sebebiyet verebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için damatlar, ceketin yanında mutlaka yedek bir gömlek ve yelek bulundurmalıdır. Yedek kıyafetleri misafirleri karşılarken, dans ederken giyerek yaz sıcağına karşı başarı ile direnebilirler.

kır_düğünü

  • Çiçekler Bulundurun

Yaz düğünü denince akla bol enerji, bol renk gelir. Bu enerjiyi sağlamanın en iyi yolu da etrafı güzel çiçeklerle donatmaktır. Birbirine ve mekâna uyumlu renkte mis kokulu çiçekler ile düğünün de konuklarınızın da enerjisini olumlu bir şekilde yükseltebilirsiniz.

cicek

  • Serinlik İhtimalini Unutmayın

Düğününüz yaz aylarının en sıcak günlerinde bile olsa geceye doğru hava birden değişip serinlik gösterebilir. Özellikle çok üşüyen bir gelinseniz havanın serinleme ihtimaline karşı mutlaka şık bir gelin şalı edinmeyi unutmayın ve hava değişiminin keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin.

cicek-tasarimi

  • Yiyecek ve İçecekler

Yaz aylarının yüksek hava sıcaklıklarını göz önünde bulundurarak hafif bir yemek menüsü olmasına özen gösterin. Mevsim sebzelerinden oluşan, çok yağ içermeyen menüler ile konuklarınızı memnun edebilir hem de kimsenin ağırlaşmasına neden olup dans pistinin boş kalmasına izin vermemiş olursunuz. İçecek servisinin de bolca olmasına özen göstermeli, özellikle soğuk suyun daima olmasına dikkat etmelisiniz.

semizotu-yemekleri

  • Sıcağa Karşı Önlemler Alın

Düğününüz açık bir mekânda olacaksa güneşten hoşlanmayan insanların sığınabilmesi için koruyucu bir tentenin olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra konuklara güneşten korunmaları için gözlük, fötr şapka, hafif şemsiyeler dağıtabilir; düğüne farklı bir konsept de katabilirsiniz.

müzik_dinlemenin_faydaları

  • Müzikler Önemli

Yazın enerjisine uygun müzikler seçmelisiniz; ama bunu yaparken düğün mekânını gece klubü havasına çevirmemelisiniz. Düğünün konseptine göre belki klasik, enstrümantal, Latin, Yunan, Balkan ya da Ege müzikleri gibi hafif müzikler iyi bir tercih olabilir.