Yaz Sıcağında Terleyen Saç Diplerinize 4 Basit Ama Etkili Çözüm!

Havalar öyle bir coştu ki bırakın vücudumuzun terlemesini, saç diplerimize varana kadar su içinde kalıyoruz. Hal böyle olunca da o saçtan hayır beklemek imkansız! Peki terden yapışan ve sönen saçlara ne yapmak gerekir? Sizin için araştırdık.

1- Yaz aylarında jöle yerine wax kullanmayı deneyin. Wax’in kabarma karşıtı yapısı, jölenin tutucu sertliğine oranla saçınıza daha iyi gelebilir. En olmadı bir deneyin, sonra jöleye dönersiniz icap ederse.

sac-bakimi

2- Favori saç ürününü saçınıza uyguladıktan sonra, kuruturken en düşük sıcaklığı tercih edin. Saçınızın sıcak ile temasından kaçının. Bu arada farkındaysanız kendi halinde kurumaya bırakın demiyoruz. Sıcakta başınız terlerken kendi kendine kurursa daha bir yağlı gözükebilir.

saç_modelleri

3- Saçlarınızı çok sık yıkamaktan kaçının. Eğer günde 2 kere duşa girenlerden falansanız aman diyelim, 1 şampuan yeterli.

sac-kurulama

4- Kuru şampuanı çantanızdan eksik etmeyin. Kuru şampuanlar sadece saçınızın yağlı görünümünü yok etmez aynı zamanda saç dibinizdeki nem dengesini de korur.

sac-spreyi

Yaz boyu pratik ipuçları vermeye devam ediyoruz. Sahile çıkmadan önce dikkatinizi çektiğimiz şu yazımıza göz atmış mıydınız?