Yeni Başlayanlar İçin 5 Far Sürme Tekniği!

Normalde far kullanmasanız bile şu son zamanlarda bir ‘süresim geldi’ durumu hakimse, renklerle oynamaya cesaret edemiyorsanız ve dahası ‘ya beceremezsem’ endişesi kasıp kavuruyorsa benliğinizi doğru adrestesiniz. Far sürme işinde en önemli 5 sırrı açıklıyoruz. Bunları tutturduktan sonra, gerisi nasıl kolay bir bilseniz!

far-surme-teknikleri

1- Göz Kapağı Nemlendiricisi!

Farlar genelde su bazlı olmayabiliyor, kuru olması da göz kapağızdan hızlıca toz olup uçmasına neden olabilir. Bunu önlemek ve farınızın ‘göz ömrü’nü uzatmak için önce nemlendirici uygulayın göz kapağınıza. Kendi nemlendiriciniz de olur yani.

2- Bebek Pudrası Mucizesi!

Nemlenmiş göz kapağınız, kremi iyice çekince üzerine bir pamuk yardımıyla bebek pudrası sürün. Bu, farınızı daha da sabitleyecektir.

pudra

3- Renklerden Korkmayın!

Evet renklerden korkmayın. Fosforlu ve iddialı renkler kullanıyor olsanız bile anahtar kelime: karışım! Farların birbiri ile iyice karıştığından emin olun. Zemine bej, ucuna kahverengi gölge yapacaksanız mutlaka birbiri ile harmanlanmasına dikkat edin. Kesik şeritler halinde bırakmak, çok amatör duracaktır.

4- Koyu Renk Farı Göz Pınarlarınızdan Uzak Tutun!

Dumanlı göz makyajı yapmak etkileyici bir fikir olsa da özellikle göz pınarı ve kaş kavisinde koyu renkten kaçının. Bu, ifadenizi sertleştirecek ve sanki makyajı ‘çok çok’muş gibi gösterecektir.

renkli_gözfarı

5- Farınızın Rengi Çok mu Soluk?

Eğer zeminine beyaz far sürerseniz, farınız olduğundan daha fazla belli edecektir rengini. Ten rengi değil ama dikkat edin, bizzat beyaz.

Bu 5 temel adımı bildikten sonra iş el marifetinize kalıyor. Siz yaparsınız ama, aldık o ışığı!

Gününüz aydın olsun! 🙂