Yılbaşı Gecesi İçin Sofra Stili Önerileri

Kimilerine göre sofra hazırlamak bir stres kaynağı, kimileri için bir zevk, kimisi için de tarzını ve yeteneklerini konuşturabileceği uçsuz bucaksız bir alan. Sofralarınızı hazırlarken kullandığınız aksesuarlar, renk seçimi, örtüler ve tabaklar stilinize dair konuklarınıza fikir veriyor. Özenle yaptığınız, emek emek hazırladığınız lezzetli yemeklerle birlikte stilinizi, hazırladığınız sofralara yansıtmak istiyorsanız; yılbaşı gecesi için hazırladığımız sofra önerilerine bakmadan geçmeyin.

Şık bir sofra hazırlamak istiyorum diyorsanız beyaz ve gümüş renklerden vazgeçmeyin. Bu zarif görüntüyü yılbaşı konseptiyle birleştirmek isterseniz topladığınız kozalakları kar spreyleriyle boyayarak sofranızda yer verebilirsiniz.

yılbaşı sofrası

Hediye paketlerinin sofranıza nasıl güzel bir görünüm katabileceğini hiç düşündünüz mü? Üstelik içerisine koyacağınız minik hediyelerle sofranızda sadece misafirlerinizi doyurmayacak, yüzlerini de gülümseteceksiniz.

yılbaşı menüsü

Pötikare, sadece kıyafetlerde değil sofralarınızda da içinizi ısıtacak bir görünüm yaratıyor. Pötikareli peçetelere sofranızda yer verin ve bu minicik dokunuş ile sıcacık bir sofranın keyfini çıkarın.

sofra dekoru

Naturel tarzı benimseyenler küçük bir dal parçası ile sofrasında son derece farklı bir hava yaratabilirler. Çatal bıçaklarınızı doğal bir ip ve yeşil yapraklarla bağlamaya ne dersiniz, sizce de çok farklı görünmüyor mu?

table settings

 Yılbaşı denilince en çok aklımıza gelenlerden biri de kar tanesi figürüdür.Kar taneli yılbaşı süsleri, kar taneli kazaklar yeni yılda çok sık karşılaştıklarımızdan. Peki kar tanelerine yılbaşı sofranızda yer vererek samimi bir aile sofrası hazırlamaya ne dersiniz?

kırmızı sofra dizaynı

Sofraların yanı başında duran yılbaşı ağacınız için el emeği süsler hazırlamak isterseniz sizi şöyle alalım!