Yılbaşında Evinizi Festival Alanına Çevirecek Dekorasyon Önerileri

Yılbaşı sofrasının olmazsa olmazı hindiyse, yılbaşı dekorasyonunun vazgeçilmezi de rengarenk yılbaşı süsleri şüphesiz. Daha önce çam ağacı nasıl süslenir sorusuna şu videomuzda renkli bir yanıt vermiştik. Bu cebimizde dursun, biz biraz da ev dekorasyonuna yoğunlaşalım. Yılbaşı gecesine özel ev dekorasyon önerilerimizle evinizi festival yerine çevirebilirsiniz.

1- Yılbaşı renkleri denince ilk akla gelen kırmızı, beyaz, yeşil ve kahverengi… Bu renklerle bir arka plan hazırlayabilirsiniz. 2017 yılbaşı dekorasyon trendlerinde ise bu sene bambaşka renkler karşılıyor bizi; lila. Mor tonlarını dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Bir örnek verelim hemen aşağıda…

mor_ev_dekorasyonu

2- Yoğun renkler kullanabildiğiniz gibi tek bir tema üzerine odaklanıp farklı konseptli yılbaşı dekorları yapabilirsiniz. Örneğin kırmızı beyaz bir konsept seçebilirsiniz. Ancak kilit nokta renklerin güzel harmanlanması.

dekorasyon

3- Pencereleri de unutmayın. Yılbaşı akşamı sadece evinizin içini değil, dıştan görünümünü de süsleyebilirsiniz. Bunun en etkili yollarından biri pencere süsleri. Renkli ışıklar, kağıttan yapılan süsler, yılbaşı dekorasyon ürünleri ile renklenen pencereler.

pencere_dekorlari

4- Gerçek bir çam ağacına ne dersiniz? Yılbaşı ağacı süsleri olarak yenilebilir şeyler mesela… Zencefilli yılbaşı kurabiyesi yapıp yılbaşı akşamı ağacın dallarına asabilirsiniz.

yilbasi_agaci

5- Işıklandırma da evinizin çehresini bir anda festivale çevirebilir. Çam ağacı ışıklarını evinizin farklı yerlerine konumlayabilir, ortamı bir anda değiştirebilirsiniz.

isiklandirma

6- Ve tabak dekorasyonu. Yılbaşı sofranız için şahane bir tabak dekorasyonu yapabilirsiniz.

pecete

Yılbaşı sunum önerileri, yılbaşı akşamına özel yemek tarifler, ev dekorasyon fikirleri ve çok daha fazlası MigrosTV‘de.