Yumurta Bile Kıramam Diyenlere 6 Tüyo

Yumurta bile kıramam ki ben!

Geçiniz! Artık o devir kapandı. Size vereceğimiz tüyolar ile kendi evinizin gurmesi olabilirsiniz. Elinizin lezzeti yok diye düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz ayrıca. Şimdi arkanıza yaslanın, kendinden emin bir duruş alın; başlıyoruz!

Bir şef doğuyor!

1- Patateste Yumurta Tarifi

Madem yumurtadan bu kadar bahsettik, gelin en sevimli sarı ile başlayalım. Ana malzemelerimiz yumurta ve patates. Gerisi, el hünerinizde!

patateste yumurta

2- Salatalık Sushi Tarifi

Sushi’yi gören gözleriniz yanılmadı. Evet evet, sushi yapıyoruz. Ama bir farkla. Malzememiz salatalık. Farklı lezzetlerle harmanlanan sıra dışı bir tarif yapıyoruz.

salatalık susi

3- Çıtır Yufka Sepetinde Salata Tarifi

Bırakın lezzeti, sunumlarınızla da fark yaratabilirsiniz; o derece iddialıyız. Şimdi klasik salata tarifinin biraz dışına çıkalım. Çıtır bir yufka sepetini tabak yapalım ve içine mis gibi yeşilleri dolduralım. Sonra mı? Videomuzda açıklıyoruz!

salata tarifi

4- Şekilli Sosis Izgara Tarifi

Sosis yapmak ekstra hüner istemez ancak marifet sıradan bir tabağı sıra dışı bir sunumla servis etmektedir ki burada usta sizsiniz! Şekilli sosis ızgara hazırladık. Tek yapmanız gereken görselin üzerine tıklamak…

sosis ızgara

5- Peynir Topları Tarifi

Bu hafta sonu, sofranız susmuyor; tarifleriniz adeta konuşuyor. Şimdi lezzetli bir atıştırmalık hazırlayalım. Renkli peynir topları, yaz sofranızı şenlendirme konusunda oldukça ısrarlı. Acaba neden?

peynir topları
6- Bardakta Marshmallow Tarifi

Ve şimdi de sahne sırası tatlınızda! Bu gece madem bir gösteri yapıyoruz o halde final de bu şölene yakışır olsun. Bardakta marshmallow hazırlıyor; önce gözlere sonra sofralara ve damaklara hitap ediyoruz.

marshmallow

Aslında işin sırrı, tariflerin büyüsünü çözmekte. Pratik öneriler ile kendi evinizin aşçısı olmak sizin elinizde…

Sahi, yumurta bile kıramayan kimdi? Biz öyle birine rastlamadık da… 🙂