2016 Tırnak Modası: Merhaba ‘Yarım Ay’!

Yarım ay… 2016 tırnak modasına yön veren tırnak tasarımı. Geçtiğimiz sene balon tırnaklarla ‘şen’lenen ellerimiz, bu sene yarım ay ve mat renklerle farklı bir havaya bürünüyor. Peki, 2016 tırnak modasında revaçta olacak gibi gözüken yarım ay nedir, nasıl uygulanır?

1. Adım: Önce bir baz renk belirleyin. Baz renginizin açık tonlarda olması tercih sebebi. Böylelikle üste gelecek ton, kendini daha çok belli edecektir.

2016_tırnak_modası

2. Adım: Tırnağınıza baz renginizi sürün. 2 kat yeterli olacaktır. Tamamen kuruduğuna emin olun ve diğer işleme geçin.

kırmızı_tırnak_manikürü

3. Adım: Bir bantı yarım ay şeklinde kesin ve tırnak dibinize yapıştırın. Bant kullanmak istemezseniz ince uçlu nail art fırçasından da yararlanabilirsiniz. En olmalı çok bastırmamak şartıyla kürdanla bile olur.

tırnak_manikürü

4. Adım: Bantın olduğu kısma kadar tırnağınızı bir başka renge boyayın. 2 kat yeterli olacaktır.

tırnak_modası

5. Adım: Tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra bantı çıkarın. Ojenin fazlası banta yapışacak, zemini daha net çizgilerle belirleyecektir.

yarım_ay

6. Adım: Üzerine cila sürün ve ojenizin kalıcılığını arttırın. Tırnak etlerini kuru ise tırnak bakım yağını da sürmeyi ihmal etmeyin.

yarım_ay_tırnak_modelleri

Sadece tırnak tasarımı değil, tırnak beslenmesi konusunda da hassasız. Kırgın ve hovarda tırnaklara bir çözümümüz var hatta! Şu yazımıza mutlaka göz atın…