2016’da Geride Bırakacağımız 6 Saç ve Makyaj Trendi

E malum 2017 zilleri çalmaya başladı. Birbirinden renkli trendler de ardı ardına çıkıyor şu günlerde; 2017’de şu modaymış, önümüzdeki yaz herkes bu trendi konuşacakmış cümleleri kulisleri süslemeye başladı bile. Madem konumuz trendler, isterseniz önce neleri geride bırakacağımızdan bahsedelim. Bu sene çok sevmiş olsak da seneye bakalım neler bizimle gelecek, neler bizi terk edecek.

1- Boyalı kaşlar yerine boyasız ve doğal kaşlar ön planda olacak. 2016’da bol bol boyadık kaşları, gözleri ortaya çıkardık. Ama 2017’de daha sakinleşiyor gözler, doğallık ön planda.

kirpik

2- Kirpiklerde ise bebek görünümü ön planda. Doğallıktan ayrılmıyor olsak da artık rimel konusunda daha iddialıyız, daha keskin bakışlar bizi bekliyor yani 🙂

makyaj

3- Yüzümüzü kontürlemelere doyamadık ama bu sene öyle olmayacak. Daha yumuşak geçişli hatlar bizi bekliyor.

yuz-konturu

4- Gelelim dudaklara. Geçen senenin fırtınası mat rujlar yerini parlak olanlara bırakıyor. Bu sene dudaklarda parıl parıl parlıyoruz.

ruj

5- Saçlarda ise retro esintisi, yerini doğal dalgalara bırakıyor. Öyle sabit ve kuaförden 5 dakika önce çıkmış saçlar yerine rüzgarda kendiliğinden dağılmış kıvırcıklar moda.

sac

6- Finali de topuzlarla yapalım. Dağınık topuz yerine daha derli toplu modellere bırakıyor. 2017’de daha sade topuzlar bizi bekliyor.

sac_topuzu