2016’nın Taze Makyaj Trendi; 6 Adımda Double Eyeliner!

Gün geçmiyor ki yepyeni akımlar hayatımıza girmesin, rengarenk malzemeler makyaj çantamızı süslemesin ve dahası keskin bakışlar etrafımızı sarmasın! 2016’nin fırından taze taze çıkmış bir makyaj trendini sizinle paylamak isteriz. Hayrını görelim; double eyeliner! Türkçe’ye iki renkli eyeliner olarak çevirebiliriz. Yakın zaman sonra her yerde görmeye başlayacağımız bu akımla ilgili ilk tüyoları bizden duyun istedik. Evet hanımlar, hazırsanız bu sene de yine çok güzeliz! 🙂

eyeliner-cekme

Nedir Bu Double Eyeliner?

İhtiyacımız olan iki farklı renkte eyeliner. Tercihlerde serbest olsa da mürdüm ile siyahı yanyana kullanmayın tabi! Örneğin;

Altın sarısı ve kahverengi

Mavi ve lacivert

Beyaz ve siyah

Pembe ve bakır

Çimen yeşili ve koyu yeşil

Nasıl Uygulanır?

Adım adım anlatalım isterseniz.

duble-eyeliner

1. ADIM:

Göz kapaklarınıza baz bir far uygulayın. Eyeliner likit ve akmaya meyilli olduğundan iki renk birbirine çabuk girebilir ve bulanık bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bunun için krem tonlarda bir farı kulak çubuğu ya da aplikatör ile göz kapağınıza uygulayın.

eyeliner-nasil-cekilir

2. ADIM:

İlk renginizi ince olacak şekilde çekin, hafif kuyruk da yapabilirsiniz.

renkli-eyeliner

3. ADIM:

Eyeliner’ınızın kuruduğuna emin olduktan sonra, üst kısmına biraz daha kalın olacak şekilde ikinci renginizi çekin. Altın kural, ilk sürdüğünüz eyeliner’ın tamamen kurumuş olması. 2. eyeliner’dan sonra yeniden kurumasını bekleyin.

goz-makyaji-nasil-yapilir

4. ADIM:

İlk çektiğiniz eyeliner ile ikincisinin kuyruk mesafesini aynı olacak şekilde ayarlayın. Son zamanların bir başka trendi olan çift kuyruklu eyeliner’dan bu stil makyajda aman uzak durun. Çok abartı duracaktır çünkü.

5. ADIM:

2 renkli eyeliner’ınızın kuruduğuna emin olduktan sonra, rimel uygulamasına geçin. Rimel katlarını 10 saniye molalarla sürün, böylelikle yapışma engellenecek ve kirpikleriniz daha güzel şekil alacaktır.

goz-makyaji

6. ADIM:

Derseniz ki “Ben iddiayı severim” o halde size bir öneri daha. Ancak baştan söyleyelim bu bayağı iddialı 🙂 Hani yukarıda demiştik ya kuyrukları hizaya getirin diye. İşte o kuyrukların arasına simli bir başka eyeliner da sürebilirsiniz. İşte o zaman artık Kleopatra mı desek Hollywood yıldızı mı desek artık adını siz koyun.

Double eyeliner uygulaması 2016’nın en taze makyaj trendi, bakalım ilerleyen aylar karşımıza neler çıkaracak, biz de merakla beklemedeyiz!