2017 – 2018 Kış Makyaj Trendleri

Yeni bir sezona hazır mısınız? Renkli göz makyajları, vahşi ve ifadeli kaşlar, dudaklarda cesur ve çarpıcı tonlar ve tabii ki natürel bir cilt… İşte 2017-2018 sezonunun kış makyaj trendleri.

makyaj

1)      Mavinin Derinliği

Mavi sezonun kilit renklerinden biri olarak kalmaya devam ediyor ve yoğun bir şekilde simli bitişler ve grafik kenarla kullanımı öneriliyor. Henüz denemediyseniz, derin maviyi bir gece mutlaka uygulamalısınız.

2)      Eyeliner ve Ötesi

Klasik eyeliner uygulamasından sıkıldıysanız kendinizi grafik çizgilerin modernliğine kaptırın. Gözlerinizi kalın, ince, siyah ve beyaz çizgilerle belirleyin. Üstelik bu uygulamayı yaparken mükemmel bir şekilde yapmanız hiç önemli değil! 

3)      Kırmızının Cazibesi

Başlık sizi yanıltmasın. Bu defa kırmızı dudaklarınız için değil gözleriniz için geliyor. Dağınık bir şekilde uygulayacağınız kırmızıyla gözleriniz ben buradayım derken vahşi bir görünüm de kazanacaksınız

4)      Cesur Kaşlar

Kalın kaşlara sahip olmadığınız için üzülüyor musunuz? O halde kaş balyajı trendi tam size göre. Bu trendle kaşlarınıza aykırı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra renkli ve simli bitişlerle şekillendirilmiş kaşlarınızla dışarı çıkabilirsiniz.

5)      Koyu Dudaklar

Bu sezonda makyaj malzemeleriniz arasında iddialı ve koyu renk rujlara yer açın. Mavi ve gri tonlarla başlayan dudak akımı, siyahın güçlü duruşuyla devam ediyor. Dikkat etmeniz gereken tek nokta siyah rujun sizi gotik bir görünüme sürüklememesi…

6)      Bırakın Yapışsın

Kirpiklerinizi tek tek ayırmaktan yoruldunuz mu? O halde bırakın öyle kalsın. Bu sezon tek tek ayrılmış dağınık kirpikler yerine örümcek kirpikler moda.

7)      Optik Beyaz

Gözünüzün katlanma bölgesine uygulayacağınız yoğun optik beyaz ile gözleriniz farklı bir anlam kazanacak. Maskara kullanımına gerek kalmadan, doğal bir tene uygulanması gereken bu yöntem natürel bir görünüm de elde edebileceksiniz

8)      Vahşi Kaşlar

Kaşlarınızı almaktan yoruldunuz mu? Bu trend ile artık kaş alma derdine son. Doğal ve alınmamış görünümüyle kaşlarınızı şeffaf bir kaş rimeliyle şekillendirerek evden çıkabilirsiniz.

9)      Renkli Bakışlar

Bu trend ile göz çevrenizi dilediğiniz bir tonla renklendirebileceksiniz. Mordan yeşile kadar her rengi kullanmakta özgürsünüz. 

10)  Parlak Dudaklar

Mat görünümden sıkılanlar bu trend sanki sesinizi duymuş. Cam yansımalı ışıltılı dudaklarla gülücükler dağıtmaya hazır mısınız? Özellikle kırmızı tonlarıyla güzelliğinize bir de seksilik katın.

11)  Renkli Gözler

Bu sezon tüm renkleriyle geliyor. Pembe ve turuncu farlarınızla renkli ve enerjik gözlere sahip olun

12)  Biraz da Natürellik

Uçuk pembe ve şeftali tonlu allıklarla elmacık kemiklerinizi natürel bir şekilde aydınlatın. Duru güzelliğinizi ortaya çıkarın.