5 Adımda Aksesuar Seçimi

Birbirine uyumlu kıyafetler giymek, kusursuz kombinler yaratmak birçok insanın ilk hedefleri arasındadır ancak çoğu zaman aksesuar seçimine o kadar önem verilmez. Oysa aksesuar seçimi, sandığınızdan da önemlidir. Doğru aksesuarlar ilekıyafetlerinizin daha şıkolabilmesi mümkündür. Peki aksesuar seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Gelin detaylara birlikte bakalım…

1. Rengi Belirleyin

Aksesuar seçimi, kıyafetinize katacağınız şık bir detay olmanın yanı sıra kıyafetinizi hareketlendirmektedir. Örneğin kıyafetlerinizde standart denilebilecek bir tarz benimsemiş renk olarak da siyahı tercih etmişsseniz altın veya gümüş takılar sizin için en doğru seçimler olacaktır. Böylelikle hem takılarınız daha göze çarpacak hem de kıyafetinizi tekdüzelikten kurtarmış olacaksınız.

2. Yaka Kısmına Dikkat Edin

Kolye takmayı seviyor her kombinimi mutlaka bir kolye ile tamamlamak istiyorum, diyorsanız dikkat! Seçtiğiniz kolyenin şıklığınızı doğru bir şekilde tamamlamasını istiyorsanız kıyafetinizin yaka kısmının çok hareketli olmamasını tercih edin ve mümkünse açık bir yaka olmasına dikkat edin. Böylelikle şıklığınızı şık ve abartısız bir şekilde tamamlayın.

3. Küpe Seçiminde Saç Şekli Önemli

Bir başka önemli konu da küpe seçimini saç şekli ve toplanış şekline göre belirlemektir. Eğer ki saçınızı açık bırakmak istiyorsanız sallantılı seçimler yerine vidalı küpe seçimleri yapmak daha doğru olacaktır. Saçlarınızı topladığınızda ise sallantılı küpeler tercih ederek boynunuzun daha ince ve zarif görünmesini sağlayabilirsiniz.

4. Bileklik ve Halhal

Özellikle ısınan havalar dolayısıyla daha rahat, hafif ve uğraştırmayan kombinler tercih etmeye başlarız. Böyle zamanlarda renkli bileklikler ya da halhallar ile sade kombinlere yaratıcı detaylar katabilir, daha hareketli ve renkli bir şıklık yakalayabiliriz.

5. Gösterişliler Dikkatli Seçilmeli

Birçok insan, bolca boncuk bolca renk içeren takıları kullanmaktan hoşlanır; ancak dikkat! Eğer ki kıyafetlerinizde de gösterişli seçimlerden yanaysanız aksesuar seçimlerini daha sade olarak belirlemeniz gerekir. Gösterişli bir kombinde sade takı; sade bir kombinde gösterişli bir takı kullanarak dengeyi kurabilir, kusursuz şıklığı elde edebilirsiniz.