6 Farklı Saç Fırçası: Peki Sizin İçin Hangisi Uygun?

Saçlar, saçlar, saçlar… İstediğimiz gibi olmayınca üzüntü sebebimiz; tam istediğimiz gibi olunca ‘güven’ nedenimiz. Kıyafeti, makyajı ve hatta tarzı bile belli eden saçlar, en kıymetlilerimiz anlayacağınız. Maşa, fön, düzleştirici hepsi tamam tamam olmasına da peki fırçalarla aranız nasıl; örneğin hangi fırçanın size uygun olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız da sorun değil; biz sizin için araştırdık.

1- Krepe yapmak saçlarınızı karıştırıyorsa ve yine dolgun ama daha basit çözümler bulabilirsiniz. Örneğin bu fırça, saçlarını krepenin zararından korur ancak istediğiniz şekli vermenize de yardımcı olur.

Saç Şekillendirme

2- Özellikle saçlarınızın hacimsizliğinden şikâyetçiyseniz, bu fırça tam size göre. Saçlarınıza fön çekerken bu fırçayı kullanırsanız, özellikle tepelerdeki basık görünümü engeller ve daha gür saçlara sahip olmanıza olanak sağlar.

Saç Fırçası

3- Taranması zor saçlar için ideal olabilir bu fırça. Üst kısmındaki top kısımlar, saçlarınızın kolay taranmasını sağlar. Beraberinde bir saç bakım spreyi ile tabi…

taranmasi-zor-saclar

4- Düz saçları taramanın en kolay yollarından biri bu fırça. Özellikle saçlarınız çok uzun ise bu fırça sizin için daha iyi olabilir.

duz-saclar-icin

5- Saçlarınızdaki düğümlerden şikâyetçiyseniz, bu tarak işinize yarayabilir. Düğüm kısımlarını açmak için kullanabileceğiniz bu tarak yalnızca saçlarınızı açmaz aynı zamanda açarken oluşan zararı da engeller.

esnek-saclar

6- Saçlarınız kıvırcıksa ve taramakta zorlanıyorsanız bu fırça saçınıza iyi gelebilir. Islakken saçınıza sprey şeklinde olan saç kremlerinden sıkıp birkaç dakika bekleyin; sonra bu fırça ile tarayın.

tarak

Saç bakımına dair daha pek çok pratik bilginin sizi şurada beklediğini de sözlerimizin arasına serperek son verelim yazımıza…

Yakında yeniden görüşeceğiz! 😉