Ahenkle Dans Eden Saçlar İçin 6 Bakım Sırrı!

Ah şu saçlar! En olmadık zamanda sönüveren, neme zaafı olan, yağmur görünce hüzünlenen; yer yer cansız, kimi zaman mat saçlar… Kıyafeti, aksesuarı, makyajı ele veren en önemli detay saçlarımız. Gönül ister reklam filminden fırlamışçasına ahenkle dans etsin ama gelin görün ki hayaller reklam, gerçekler toz duman! Kötü hava koşullarında dahi saçlarımızın sağlıkla parlamasını istemek suç mu? Düşündük, taşındık, araştırdık ve saçınıza #iyigelecek bakım sırları bulduk. Durur muyuz, hemen paylaşalım istedik! İşte saç bakımında çığır açan ‘o’ sırlar!

sac-bakimi

1- Önce Saç Kremi Sonra Şampuan!

Kulağa ilginç geliyor değil mi? Banyoya girdikten sonra önce saçınıza krem sürün, diplere gelmesinden kaçının. 3 dakika bekledikten sonra şampuanı uygulayın. Tabi bu arada kremi yıkamayın, üzerine direkt şampuanı döküp
köpürtün. Sonra durulayın. Sonuç, reklamları kıskandıran göz alıcı parlaklık olacaktır!

2- Kuru Saçlara Şipşak Bakım!

Saçlarınızın kuruluğundan ve matlığından şikâyetçiyseniz badem yağını öneririz. Saçınıza organik badem yağını iyice yedirin ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Sonra her zamanki gibi yıkayın. Saçlarınızın nemine inanamayacaksınız!

3- Sprey Kullanımı!

Spreyi direkt saçınıza da uygulayabilirsiniz tabi ancak fırçaya uygulamak daha iyi etki edecektir. Fırçanızın üzerine sprey sıkın ve inatçı minik saçları tarayın. Birbirine yapışsa bile daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

4- Daha da mı Parlak Olsun?

Saçlarınızın parlaklığı istediğiniz gibi değilse bir de şunu deneyin. Saçlarınızı güzelce yıkadıktan sonra son durulama sırasında saçınıza sirke dökün. Tercihen elma sirkesi. Sonra üzerine bir de içme suyu dökün. İçme suyu, saçınızı klordan arındıracaktır.

5- Tarak Kullanın!

Duşta saçınıza sürdüğünüz her üründen sonra geniş bir tarak ile tararsanız, ürünün saçınıza nüfus etmesini sağlamış olursunuz.

6- Kabaran Saçlara Basit Çözüm!

Saçlarınızı düzleştirdiniz, kuaförden çıktınız, her şey yolunda. Birden bire rüzgâr esiyor ve saçlarınızdaki tüm ahengi kaybediyor! Saçlarınızı kabarıyor ve bozuluyor. Her şey buraya kadar mı? Elbette değil! Hemen elinize bir krem alın;
yüz, cilt, el fark etmez. Fındık büyüklüğünde bir parçayı elinize yedirin ve saçlarınıza uygulayın. Kabarıklık anında gidecek, dahası saçınız eski formuna kavuşacaktır!

Aslında işin sırrı birkaç saç bakım tüyosunu bilmekte! Bizi takip etmeye devam edin, sırada makyaj sabitleme tüyoları var. Çok yakında MBlog’da buluşalım!