Anne Sütünü Arttıran En İyi 6 Yiyecek!

9 aylık serüvenin sonuna gelen sevgili anne okuyucu, merhaba! 🙂 Daha önce uzman doktorlarımız ışığında sizinle pek çok faydalı bilgi paylaşmıştık. Bu sefer hedef anne sütü, amacımız onu olabildiğince arttırmak! Sizin için anne sütünü arttıran gıdaları araştırdık.

1- Yulaf

Yulaf tam bir demir kaynağı.  Oksitosin hormonu salınımını arttırarak sütün meme kanallarında ilerlemesini sağlıyor ve böylelikle süt artıyor.

yulaf

2- Somon

Omega 3 zengini somon, anne sütünü arttırmaya da yardımcı oluyor. Somonu sadece ızgara yaparak değil, farklı aromalar katarak da pek çok lezzetle harmanlayabilirsiniz. Şu önerilerimize mutlaka göz atın deriz.

somon

3- Havuç

Fitoöstrojen, havuçta da karşımıza çıkıyor. Havuç, süt kanallarının gelişmesini sağlarken, süt üretimini de hızlandırıp arttırıyor.

havuç

4- Rezene

İçerdiği fitoöstrojenler sayesinde sütün yağ oranını arttırıyor. Ayrıca hazımsızlık ve sindirim sorunlarının da önüne geçiyor.

rezene

5- Fesleğen Yaprağı

Fesleğen yaprağı güçlü bir antioksidan. Sadece süt arttırmakla kalmıyor aynı zamanda bağışıklık sistemini de koruyor.

fesleğen

6- Sarımsak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki emzirme öncesi anne sarımsak tüketirse bebekler daha çok emiyor. Ancak önemli bir yan etkisi var o da gaz ve hazım problemi. Bilin isteriz.

sarımsak

Bebek bakımına dair pek çok pratik bilgi ve annelere #iyigelecek öneriler için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin!