Anneler Günü’nde de Yanınızdayız: Mini Mini Hediye Önerileri

Sizi de tatlı bir heyecan sardı mı? ”Çocuğum ne gerek vardı.” deseler bile annelerimiz için minik bir kutlamanın zamanı geldi. Her zaman bizi destekleyen, yanımızda olan, varlıklarıyla bize güç veren annelerimiz için tüm hediyeler yetersiz kalsa da, bu dönem kafa karışıklığı yaşayan sizler için bir kaç alternatif listeledik.

İster biraz emekle kendi hediyenizi kendiniz yapın, ister kucak dolusu sevgi ve bir demet kır çiçeği, isterseniz bakımlı anneler için kozmetik ürünler bakın ya da en iyisi mi onun için leziz bir yemek hazırlayın. Biz seçenekleri sunalım gerisi sizin zevkinize kalsın.

İşte anneler günü için alternatif beş hediye seçimi:

1. Kozmetik

En çok bilinen ama en garanti seçenek olan parfümü hediye seçiminde ilk sıraya koyabilirsiniz. Bu mevsimde hafif kokuları tercih edebilirsiniz. Yasemin ve zambak her zaman favoridir unutmayın. Dilerseniz tenlere göre parfüm seçimi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bakımlı anneler için seçeneklerini sadece parfümle sınırlamak istemeyenler;  Migros‘ta tüm kozmetik ürünlerinde %50 indirimi unutmayın !

parfüm_nasıl_kalıcı_olur

2. Küçük Ev Aletleri ve Kişisel Bakım Ürünleri

Biraz gözlemle annenizin en çok neye ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz. Belki de yeni bir fön makinesi alma vakti gelmiştir. Ama dikkatli olun, niyetiniz fark edilmesin. Malum annelerden pek bir şey kaçmaz. Migros’ta küçük ev aletlerinde %30 indirimden bahsetmiyorum bile.

anne yemekleri

3. Çiçek

Güzel bir çiçeği kendi ellerinizle süslediğiniz bir vazoda sunmak istemez misiniz? Bence istersiniz. En naif ve sade çiçeklerden birisi olan “beyaz orkide” masumiyet ve zarafeti temsil ederken, “pembe orkide” sevgiyi gösterir.

orkideli-mumluk

4. DIY Kutlama Kartı

Bazılarımız duygularımızı en iyi yazarak ifade ederiz. İçten birkaç satır, bir anne için tüm hediyelerin en değerlisi olabilir. Bir de bunu kendi ellerinizle yaparsanız… Evet evet el yapımı anneler günü kartından bahsediyoruz. Biz yaptık, çok da güzel oldu.

anne

5. Leziz Bir Yemek

”Ben hediye seçemem. Mis gibi bir yemek yapar, on numara sunumla, enfes bir masa hazırlarım” da diyebilirsiniz tabii ki. Bunun için de bolca seçeneğimiz var.

Anneler günü kutlamasına sabah erkenden başlamak isteyenlere kalpli mini sosis, afilli bir sofra hazırlamak isteyenlere köfteli hünkar beğendi, diyette olan fit annelerimiz için diyet sigara böreği ve tatlı düşkünü şeker annelerimiz için elmalı ters yüz tart taten seçeneklerden birkaçı olabilir.

elmali-tart

Annelerinizin kıymetini bilmeniz dileğiyle…