Armut, Elma ve Diğerleri: Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Düğün sezonu hızla devam ederken biz de gelinlik seçimi üzerine bir yazı yazmak istedik. Vücut tipinize göre gelinliğinizi hadi birlikte seçelim!

ARMUT VÜCUT TİPİ

Normal ya da küçük göğüslerin, ince bir belin ve geniş kalçaların varsa sen de armut vücut tipine sahipsin demektir. Yapmamız gereken omuzların ile kalçan arasındaki bu farkı kamufle etmek. Bunu da A kesim gelinlik modeli veya prenses kesim gelinlik modeli seçerek yapabiliriz. Yaka seçiminizi kayık yaka veya boyundan bağlamalı modellerden yana kullanmanızı öneririm. Böylelikle omuzlarınız daha geniş görünecektir. Vurgu yapmak istediğimiz noktanın belimiz olduğunu da unutmamakta fayda var.

Armut Tipi Gelinlik

ELMA VÜCUT TİPİ

Düz bir kalçan ve kalça genişliğinde bir bel ölçün varsa elma vücut tipine sahipsindir. Vurguladığımız nokta ince ve düz bacaklarımız ile göğüslerimiz olmalı. Bunu da helen tipi veya yırtmaçlı gelinliklerle yapabiliriz. Bel bölgesini kamufle etmek için korse giymenizi öneririm. Yaka seçimini de V yakadan kullandığınız zaman mükemmel bir görünüme sahip olacağınız kesin.

Elma Vücut Tipi

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Büyük olmayan göğüslere, geniş omuzlara ve bu omuzlara simetrik kalçalara sahip vücut, dikdörtgen vücut tipidir. Bel kıvrımı görüntüde değişiklik yapmaz. Atletik bir görünüme sahip olan bu vücut tipi için en uygun kesim düz kesim gelinlik modelidir. Vurgu yapılması gereken nokta omuzlardır. Bunun için straplez yaka tercih edilmelidir. Sırt dekoltesi bu vücut tipine en uygun dekoltedir. Yırtmaç kesim etekleri de tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ 

Bu vücut tipine yakışmayacak gelinlik neredeyse yoktur. Kalça ve omuz eşit ölçüdedir. Güzel bir bel oyuntusu vardır. Bu vücut tipine sahip kadınlara en çok önerilen gelinlik balık kesimdir. Kalçayı ön plana çıkarmanızı öneririm, dekolteden vazgeçemem diyenler için v yaka gelinlik veya sırt dekoltesi de üzerinizde harika duracaktır.

Kum Saati Gelinlik Tipi