Atarlı Göz Kalemlerine Sevgilerimizle: Akmaması İçin 5 İpucumuz Var!

Nefis bir akşam sizi bekliyor… Kıyafetiniz günler öncesinden hazır, “Makyajım nasıl olsun?” sorusu ise çoktan cevaplandı bile. Her şey tıkırında gidiyor gitmesine de peki ya o daha dışarı çıkmadan asansörde bile dağılan göz kalemi ile n’apacağız? Ne kadar kaliteli olursa olsun, fıtratında daima “Kimseyi tanımam kafam attı mı akarım arkadaş!” tehdidi barındıran atarlı göz kalemleri, nefis geceyi bir anda mahvedebiliyor. Rüzgâr esse akar, sıcak olsa akar. Kısaca bahanesi yoktur, tersi de pistir; akar! Birkaç basit hile ile atarlı göz kalemlerine meydan okuyabilirsiniz. Yaklaşın yaklaşın, tüyo vereceğiz 🙂

1. Adım: Kulak Pamuğu ile Temizleyin!

Bu ilk adım. Ne kadar cildinizi temizleseniz de nemlendiricinizi sürseniz de gözaltınız ayrı ilgi ister. Makyaja başlamadan önce kulak pamuğu ile gözaltınızı silin ve tamamen kuru olduğuna emin olun.

2. Adım: Beyaz Kalem Mucizesi!

Koyu renk kaleminizi çekmeden önce beyaz bir göz kalemi çekin. Beyaz göz kalemi hem diğer kalemin rengini daha belli edecektir hem de kalıcılığı için sağlam bir baz oluşturacaktır. Beyaz zemin üzerine sürülen renkler direkt kendini belli eder çünkü.

beyaz-kalem-mucizesi

3. Adım: Aynı Ton Göz Farı ile Çifte Kalıcılık!

Slogan gibi oldu bu da 🙂 Ne yapın biliyor musunuz; göz kaleminizi sürün. Üzerine minik bir aplikatör fırçası ile aynı tonda toz faz sürün. Sonra da görün bakın atarlı göz kalemi ne hale geliyor!

far_fırçası

4. Adım: Canımsın Eyeliner!

Eyeliner’ın mürekkep etkisi malum! Göz kaleminizi sürdükten sonra üzerine aynı tonlarda eyeliner geçerseniz, göz kaleminiz daha kalıcı olabilir.

eyeliner

5. Adım: Pudra Etkisi!

Makyaj altı bazı cildi nemlendirdiğinden, göz altınız için uygun olmayabilir. Bunun için ideali bir pudra olabilir. Kulak çubuğu ile göz altınıza pudra sürüp, uygulama yapacağınız bölgenin kuru olmasını sağlayın. Üzerine uygulanan göz kalemi daha net bir ifade verecektir.

pudra

Şimdi akmayan göz kaleminiz ile geceye hazırlanın. A bu arada, kimin için özen gösterdiğinizi bilmiyoruz ancak kalbinizin ritmine etki eden biriyse size bir sözümüz var:

“Hayatınız boyunca göz kaleminizi değil rujunuzu dağıtan bir sevgiye sahip olmanızı dileriz!”

İyi Eğlenceler! 😉